Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 9781
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Piękna wigilia w Świetlicy Rudawy

Sobota, 22 grudnia 2018, 6:10
Aktualizacja: Niedziela, 23 grudnia 2018, 13:16
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Piękna wigilia w Świetlicy Rudawy
Fot. użyczone
Kilkunastoletniej tradycji stało się zadość. W świetlicy wiejskiej „Rudawy” w Janowicach Wielkich odbyła się Międzypokoleniowa Wigilia.

W tegorocznych jasełkach wzięło udział 43 młodych aktorów w wieku od 5 do 17 lat, a trójka reprezentantów młodzieży pomagała w przygotowaniach, zajmowała się obsługą sprzętu. Na malutkiej świetlicowej scenie musiało się zmieścić m.in. 19 aniołów pod wodzą Archanioła, 14 pasterzy, Maryja, królowie, diabły. Tekst jasełek przeplatał się z pastorałkami w oprawie muzycznej świetlicowych przyjaciół – Zbyszka Stefańskiego z Kamiennej Góry i Wojtka Wojtysiaka z Legnicy.

- Obaj panowie – członkowie Stowarzyszenia Góry Szalonych Możliwości - chętnie angażują się w nasze działania – mówi prowadząca świetlicę Krystyna Pisarska. - Podobnie jak kilku innych zaangażowanych w życie świetlicy członków stowarzyszenia, którzy gościli na tegorocznych jasełkach: Katarzyna Stefańska z Kamiennej Góry, Agnieszka Barsul z Wrocławia, Iwona Wojtysiak z Legnicy, Urszula i Paweł Styczyńscy z Bogatyni, Przemysław Dawid z Kołobrzegu. Ważną rolę w przygotowaniu imprezy odegrali też rodzice korzystających z niej dzieci, a także firmy, które wsparły wigilijne spotkanie. Lista współpracowników, pomocników i darczyńców jest długa i są na niej: Kamila i Adam Łoin, Natalia i Rafał Głowińscy, Monika Szymaniak, Stanisława Proniewicz, Sonia Wolf Wójcicka, Krzysztof Włoch, Jurek Jachimowski, Katarzyna i Zbyszek Stefańscy, Wojciech Wojtysiak, Beata Glanc Chorąży, Agata Wojtyniak, Kasia Kosińska, Szymon Szmajda, Przemysław Dawid, Maria Ćwiek, Aleksandra Ćwiek, Małgorzata Osowska i Radosław Ćwiek, Monika Prokopow, Aleksandra Dąbrowska, Barbara Szymaniak, Beata Gąsior, Anita Dudek, Wioleta Pławiak, Marianna Gliszczyńska, Wioleta Źrebiec, Ola Chorążyczewska i Łukasz Woźniak, Filip Jałowica, Grażyna Dzięgielewska, Zbigniew Wadowski, Anna i Bogdan Solarscy, Marta Mejer, Przemek Dawid, Józefa Rożanska oraz wielu anonimowych darczyńców. W przygotowaniach do Wigilii aktywnie uczestniczyła grupa seniorów działająca przy świetlicy: Stanisława Krupińska, Bronisława Kruze, Helena Swachta, Ela Neczaj, Irena Bajek, Irena Dudziak, Zofia Dul, Jolanta Wilczyńska, Krystyna Serwaczak, Dorota Syroczyńska, Piotr Nacewicz, Kazimierz Angielski. Z kolei Andrzej Kupczak poprowadził dwa warsztaty wykonywania ozdób z szyszek oraz przygotował na kiermasz dużo ozdób np. zwierzęta i stroiki z szyszek.

Jak co roku, bardzo dużego wsparcia udzieliły świetlicy pracownice Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej: Małgorzata Gajewicz, Kinga Nadzieja Seńkowska, Jolanta Sudak. Do akcji zbiórki artykułów do paczek dla dzieci dołączyli janowiccy piłkarze pod wodzą Sławomira Skalanego, Komitet Społeczny Sołectwa Janowice Wielkie, firma Dr. Schneider Automotive Polska W Radomierzu, janowicki market Dino, Hotel Gołębiewski Karpacz. Słodki poczęstunek przekazały piekarnie pp. Miroś z Jeżowa Sudeckiego, pp. Szpecht z Janowic oraz Izabela Fabiańska.

Po zakończeniu jasełek nadszedł czas podziękowań, z czego skorzystały też dzieci wręczając opiekunce świetlicy własnoręcznie wykonane prezenty. Wójt gminy Kamil Kowalski złożył licznie przybyłym widzom życzenia świąteczno-noworoczne.

Dzieci z wypiekami na twarzach czekały na prezenty. Na salę wkroczył Św. Mikołaj oraz jego pomocnicy z koszami prezentów. Pomocnica Mikołaja – Kasia wyczytywała kolejnych odbiorców paczek. Tymczasem na stołach czekały tradycyjne potrawy wigilijne: barszcz z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami, łazanki z kapustą i grzybami, kutia, sałatka jarzynowa, śledzie oraz ciasta. Poczęstunek tradycyjnie już przygotowała grupa osób współpracujących ze świetlicą.

Organizatorzy dziękują serdecznie za wsparcie organizacyjne i rzeczowe, i życzą wszystkim udanych Świąt Bożego Narodzenia i dużo dobrego w Nowym Roku.

Twoja reakcja na artykuł?

11
85%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
272
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
13%
Wciąż fatalnie
26%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group