Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 7198
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowickie marzenia za trzy miliony złotych

Wiadomości: REGION
Środa, 4 listopada 2009, 8:07
Aktualizacja: 8:08
Autor: Ania
Fot. Archiwum
Samorządowcy z Piechowic chcą wybudować na terenie miasta obiekt, który będzie spełniał funkcję sportową, turystyczną i rekreacyjną. Na ten cel chcą pozyskać pieniądze z Unii Europejskiej.

Obecnie przygotowywany jest projekt, według którego ma zostać przeprowadzona inwestycja. Gmina Piechowice będzie starała się o fundusze z Europejskiej Współpracy Terytorialnej Polska – Czechy oraz Regionalnego Programu Operacyjnego. Docelowo planowane jest utworzenie „Karkonosko – Izerskiego Centrum Turystyki Pieszej i Rowerowej”. Koszt inwestycji wyniesie około 3,2 milionów złotych.

Będzie ona powstawała w trzech etapach. Pierwszy zakłada powstanie punktu informacji turystycznej, pomieszczeń biurowych i sali multimedialnej. Drugi budowę zaplecza sanitarno-socjalnego, a ostatni zaplecza noclegowego. Docelowo ma powstać 25 dwuosobowych pokojów.

Projekt będzie realizowany wspólnie z partnerskim miastem Úpice.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~wie39 4-11-2009 8:58
pierwszy etap zakłada powstanie pomieszczeń biurowych...i obsadzenie ich rodziną pani burmistrz lub jej znajomymi...nowe nikomu nie potrzebne etaty,ciepła posadka,nic do roboty a skąd na to pieniądze?A podatki się podniesie na przykład...
~mistrz 2 planu 4-11-2009 10:34
A póki co budują Biedronkę.
~andi2007 4-11-2009 10:37
Brawo dla władz Piechowic za plany .Oby tylko inwestycja nie trwała tak długo, jak budowa sali gimnastycznej w szkole nr.1. Mam nadzieję, że to już przeszłość- tego rodzaju działania. A po za tym -warto zauważyć, że w Piechowickim magistracie najprężniej działa - komisja sportu. Twierdzę -odpowiedni ludzie w niej zasiadają- działają.
~Yankeesss 4-11-2009 10:57
Na to są pieniądze, a Burmistrz nawet nie dofinasowuje biletów dla osób bezrobotnych co nie mają za co dojechać do urzedu pracy, proponuje jazdę na gapę!!!. Żeby zrobić strumyk co zalewa mieszkanców - to też, ze nie ma na to pieniedzy, a jak mówi się, że można wystąpić o dofinasowanie - twierdzi, że nie dostanie się tych pieniedzy - czy to jest poważne ?
~OBIEKTYWNY 4-11-2009 14:19
BRAWO dla Piechowic. Jest nowy piękny ORLIK. Robi się drogi i chodniki (oprócz Żymierskiego bo ta droga nie nalezy do Piechowic). Będzie wreszcie tani sklep spożywczy i nie trzeba będzie jezdzić na orle do lidla i biedronki. Piechowice to dziura ale robi się tutaj naprawdę fajnie!!! Bardzo się cieszę ,że bierzemy przykłady z Czech bo to o wiele bardziej rozwinięty kraj od naszego. Jeżeli ta sala wypali to będzie luxus. I na koniec... Precz z żulami !!! Ludzie którzy krzyczą o dofinansowanie biletów w zamian za sale są po prostu prostakami i wieśniakami. Nie muszę być fanem obecnego rządu w Piechowicach ale obiektywnie mogę stwierdzić ,że to dobry kierunek zrobienia z tej wiochy miejsca przyjaznego do życia w którym młodzież może się rozwijać. Jeszcze raz BRAWO dla Piechowic i tych co biorą się do pracy a nie narzekają, płaczą i marudzą. Jestem na TAK :)
~do Yankeesss 4-11-2009 14:28
Mam gdzieś bezrobotnych i ich bilety. Jak nie chcą pracować to niech idą z buta do UP a jak chcą pracować to niech wydadzą te 5zł raz w miesiącu i wezmą się do roboty. A jak Ci strumyk nie pasuje pod domem... masz rączki?? ...to wez łopatę i sobie go poszerz zamiast siedzieć na internecie i biadolić. Dla mnie ważny jest rozwój moich dzieci i miasta a nie inwestycja w bezrobotnych i kopanie rowów.
~kazek 4-11-2009 14:43
W pełni przyznaję rację wie 39 tylko i wyłącznie chodzi o ciepłe posadki dla znajomków.
~... 4-11-2009 14:45
hehe dobre zarty ! po pierwsze o tym temacie juz wiadomo od dawna, podkreslam od dawna i pewnie doczekamy sie za jakies kilkanascie lat, albo i wiecej :P po drugie wladze miasta powinny zajac sie bardziej przyziemnymi sprawami, potrzebami piechowiczan itp...
~hutnik 4-11-2009 15:00
taaa te plany to chyba są dla Szklarskiej Poręby... a nie dla Pechowic! gdzież im tam potrzebna informacja turystyczna? jeden hotel silesia i dwie agroturystyki! coś się chyba komuś pomyliło!!!! Pani Zofio proszę zejść na ziemię, zapewnić mieszkańcom miejsca pracy, prawdziwe miejsca pracy - pozyskując inwestrów na poważne zakłady produkcyjne - a nie tworzyć sztuczne kosztochłonne nikomu nie potrzebne "twory"!!! :(((
aristo 4-11-2009 17:19
Jeszcze się taki nie urodził, który by piechowiczanom dogodził
~bary33 4-11-2009 17:25
Do OBIEKTYWNY! No koleś twoja opinia jest NIEZWYKLE obiektywna!:D Myślę, że jesteś pracownikiem obecnej administracji....
~tam bywałem... 4-11-2009 18:27
znam Piechowice i miałem kontakty z poprzednim Ich Włodarzem. To co robi Pani Grabias milion razy przewyższa głupotę, inercję i bezpomysłowość poprzednika. Albo się pije albo się pracuje. proste przełożenie pomiędzy poprzednimi a aktualną kadencją. Niesmak budzi zawodzenie "bezrobotnych" i hasła głoszone przez "wie39" i "yankeesss" (frakcja wspierająca cicho akceptująca pijane drużniczki... i bylejakość). Aktualnie nie mam związku z Piechowicami ale przejazdem zauważam różnice.... Łatwo pluć - to takie polskie !!!!
~Yankeesss 4-11-2009 18:34
Do tego co napisał, jak jesteś tak odważny to spotkajmy się w Piechowicach i powiesz mi to samo prosto w oczy, co tu na internecie! Oby Ciebie wywalili z roboty i zebys niemogl znalesc innej pracy i mial tylko te 5 zł na chleb - tego Ci cwaniaku zyczę. Co do siebie to mam zbyt szanowany zawod, zeby "biadolic" i mnie strumyk nie zalewa, ale staje przynajmniej po stronie ludzi szarych tak jak mnie nauczyli ... - poczytaj inne posty pod tym tematem!!!!! a potem sobie pisz - niedlugo bedziesz sam p...łował do PUP z buta, jeszcze trochę!!!
~tam bywałem... 4-11-2009 19:14
znam Piechowice i miałem kontakty z poprzednim Ich Włodarzem. To co robi Pani Grabias milion razy przewyższa głupotę, inercję i bezpomysłowość poprzednika. Albo się pije albo się pracuje. proste przełożenie pomiędzy poprzednimi a aktualną kadencją. Niesmak budzi zawodzenie "bezrobotnych" i hasła głoszone przez "wie39" i "yankeesss" (frakcja wspierająca cicho akceptująca pijane drużniczki... i bylejakość). Aktualnie nie mam związku z Piechowicami ale przejazdem zauważam różnice.... Łatwo pluć - to takie polskie !!!!
~obcykana 4-11-2009 20:04
Po co nam informacja ?? jest tutaj w Piechowicach kilka atrakcji turystycznych, może nawet sami mieszkańcy nie wiedzą o wielu z nich gdzie się znajdują i że w ogóle takie tutaj są, do Piechowic przyjeżdża naprawde dużo turystów i może już nie będą nocować i stołować sie w szklarskiej tylko u nas, a co do tych "ciepłych posadek" sądze że wielu piechowiczaninów z kompetencjami - czyli młodych, którzy ukończyli szkołę niedawno dostanie tu pracę. A co do bezrobotnych , to nie ma tu o czym pisać, większość z nich napewno niestety pije- to jest probolem tego miasta działa klub AA więc niech chodzą na potkania i moze sie uda, i nie będzie problemu !!
~wrocławski student 4-11-2009 20:09
co trzeba zrobić aby zostać człowiekiem pani burmistrz? jakaś kwalifikacyjna, test na uległość..są jakieś kryteria? no chyba młodych tam potrzeba?
~ 4-11-2009 20:12
DOLNOŚLĄZAK. Proponuję samorządowcom Piechowic adaptację tej tej pięknej fabryki płytek ceramicznych. Można doskonale przystosować do celów sportowo-turystyczno-rekreacyjnych. Po wykonaniu prac obiekt będzie wykorzystany przez 3 godziny dziennie przez 3 dni w tygodniu. Białe kołnierzyki - policzcie koszty utrzymania obiektu w przyszłości. Stadion i hala sportowa w Jeleniej Górze przy ul. ZŁotniczej jest też do dyspozycji mieszkańców Piechowic. Wystarczy partycypować w kosztach utrzymania tego obiektu. Chyba,że dla sportowców z Piechowic jest to za daleko.
~do Yankeesss 4-11-2009 20:41
wiesz kolego.... mnie nie wywalą z roboty bo mam własną firmę w Piechowicach :) więc najwyżej mi się znudzi i będę robił coś innego. Mogę Ci to powiedzieć prosto w oczy bo w UP spędziłem sporo czasu. Wiem jacy ludzie tam chodzą i dlaczego chodzą. Może 1/10 z tego marginesu nadaje się do jakiejkolwiek pracy. Kolesie chodzą z nożami w kieszeni żeby ich przypadkiem do roboty nie skierowali. Ja rozumiem problem wielu ludzi bez pracy i szanuje ich za to ,że nie kradną i się nie k*** ale to nie znaczy ,że trzeba całemu marginesowi dawać jakieś ulgi zamiast inwestować w młodzież i w przyszłość Piechowic aby moje dzieci stąd nie wyjechały do UK jak skończą 18 lat. Rozumiem ,że masz jakieś prywatne urazy ale ja oceniam dobrze politykę i kierunek naszej władzy w Piechowicach mimo ,że nie mam z nią wiele wspólnego.
~do- IP:*.adsl.tpnet.pl 5-11-2009 10:50
całkiem przypadkiem urząd miasta ma takie IP jak te wiele wpisów chwalących władzę co to niby z nią nie maja nic wspólnego. Uprzytomnij sobie klakierze, że nie ma żadnych szans na realizację tego projektu, jak i wielu innych opracowywanych w urzędzie na pieniądze z unii. Na te opracowania wydano już grube tysiące (może setki tysięcy bo projekt stadionu kosztował ok. 100tys (na Euro))a ile pozyskano pieniędzy na z Unii za kadencji tej władzy? Wielkie G. i mamienie ludzi projektami, które nie będą realizowane ma b. krótkie nóżki.
~OBIEKTYWNY 5-11-2009 13:13
hahaha dobre dobre :) jeżeli chodzi o IP z adsl.tpnet.pl to wybacz gargamelu ale dziesiątki a może i setki ludzi w Piechowicach ma NEOSTRADĘ ...np. ja i TY :) Jak wiesz nie ma tutaj za wiele sieci osiedlowych, dialogu itp. Tak więc Ty też pracujesz w urzędzie?? :) Świetny z Ciebie aferzysta!!! Gratulacje!!!
~dawny maturzysta 5-11-2009 16:33
Jak to? pieniazki z Unii bierze sie chetnie, ale nad matura z matematyki to sie dyskutuje? Jak policza taka kase bez znajomosci matematyki?! W calej EU zdaje sie grzecznie mature z matematyki, tylko w Polsce sie bronia. Ale po kase z tejze Unii to sie lapy wyciaga...
~smiechu warte 5-11-2009 16:39
Korupcja, pijanstwo na szczeblu wladz miasta, brud, smrod i ubostwo= to Piechowice. Nachapali forsy i planuja. Stworzcie miejsca pracy a nie obiekt, ktory bedzie kolejnym miejscem do chlania wodki przez mlodziez.Pani burmistrz nie ma pojecia o niczym i rzadzi sie pieniedzmi unijnymi. Tfu!
~poważka 5-11-2009 22:21
Kolego, masz nieaktualne informacje. To, o czym piszesz jest już vorbei:) Pewnie, że Piechowice to nie tłuste niemieckie miasteczko, ale na miarę swoich sił stara się rozwijać. Pewnie, że miejsca pracy itd., ale nie samą robotą człowiek żyje i teraz w Europie liczy się jakość życia- że czujesz się OK, a nie że wyć się chce z nudów. Z tego, co widzę, to o to idzie ekipie z miasta, by coś się działo, by było smacznie, zdrowo, kolorowo:)
~mecenas 9-11-2009 16:45
brawo entuzjazm i przyklad zacheca nastepnych pozytywnie prowokuje a tych co twierdza ze nie uda sie bedzie coraz mniej

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group