Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 6736
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowickie kryształy dla aktywnych

Wiadomości: PIECHOWICE
Środa, 6 stycznia 2010, 13:37
Aktualizacja: Sobota, 9 stycznia 2010, 14:36
Autor: Ania
15 stycznia w Hotelu Las podczas Noworocznego Spotkania Ludzi Sztuki, Biznesu i Aktywności Społecznej po raz pierwszy zostaną wręczone Piechowickie Kryształy. Otrzymają je osoby, które poprzez swoje zaangażowanie i działania, wpłynęły pozytywnie na miejską rzeczywistość. Nie będzie wśród nich samorządowców.

- Jest to pomysł pani burmistrz, Zofii Grabias-Baranowskiej. Celem przedsięwzięcia jest uhonorowanie osób, które poprawiły otaczająca nas rzeczywistość. Chcemy docenić zarówno ich działalność, jak i wydarzenie, jakie zorganizowali czy powstały za ich inicjatywą obiekt – mówi Miłosz Kamiński, sekretarz miasta.

Nagrody zostaną więc wręczone w trzech kategoriach: Człowiek Roku, Obiekt Roku, Wydarzenie Roku. Będą one wręczane osobom i przedsiębiorstwom za zaangażowanie w życie społeczności lokalnej oraz promocję Gminy Piechowice w kraju i za granicą.

Wyróżnienia nie mogą otrzymać samorządowcy, bo do ich obowiązków należy wpływanie na poprawę otaczającej rzeczywistości. Odznaczeni mogą zostać zarówno piechowiczanie, jak i osoby spoza miasta. Swoich kandydatów przedstawiają burmistrz, radni, kluby lub stowarzyszenia, instytucje publiczne, Honorowi Obywatele Piechowic i członkowie Kapituły.

Samorządowcy z Piechowic chcą w ten sposób wyróżnić aktywnych mieszkańców oraz pokazać, że są z nich dumni. Ma to także wpłynąć na zaangażowanie pozostałych piechowiczan.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 6-01-2010 17:07
Kryształ dla Zdzisława Gasza za nieustępliwą społeczną pracę z młodymi turystami. Nie mylić z Janem, który po odejściu z Rady Miasta nie działa nic społecznie dla Piechowic.
~pomysł 6-01-2010 18:10
Kryształ należy się "Biedronce" za nowe otwarcie w dziejach piehowickiego handlu.
~ 6-01-2010 18:31
Kryształ dla tych co pracowali !!!
~Pat 6-01-2010 22:53
Kryształ za wspaniałe drogi w Piechowicach, a szczególnie za główną drogę. Zapraszam wszystkich na testowanie swoich samochodów mieszkaniec Piechowic.
~xD 6-01-2010 23:25
Kryształ należy się Czechom za depenalizację ! :D
~wrocławski student 7-01-2010 0:21
Piechowice półżartem: - po 30 latach doczekaliśmy się kompleksu sportowego - bo ustawa kazała - z zamku chojnik można podziwiać hit architektoniczny hale polcoloritu wdzięcznie komponującą się w krajobraz okolicy-blask że och - paradoks: ciasny Carefur i wygodna Biedronka-ach ta globalizacja - od lat mamy władze od A do Z a raczej od E do Z które to życzliwie wytykają sobie błędy a wszystko fotografuje namiętnie wielki brat fotograf opozycjonista, ale obecnie w koalicji - mamy ZUK a raczej jego resztki bo nagle wiele poprzednich zadań okazuje sie być nieopłacalnymi = paradoksalnie w USA właśnie te zadania są dużym interesem - czy ktoś pamieta liczne występy różnych zespołów a już obowiązkowo Perfekt - tylko za stanowiska jednego człowieka było tu rozrywkowo bo obecnie to nawet nie chce się wyjść z domu nawet jak coś jest - przywróćmy Pana S. inaczej drechy na deskach i bmx będą wystepowac na wszystkich imprezach - domniemane zatrudnianie swoich i "cud-kochanki" trzymające władze - dziury na drodze głównej drodze wzdłuż miasta Oto inna strona Piechowic. Kryształ należy się tym wszystkim 6000 mieszkańców, którzy wierzą, że będzie lepiej i żyją z pokorą w tym co jest - taka niestety prawda.
~Mtuz 7-01-2010 10:29
Kryształ dla Orana za wkład finansowy w sporty walki.
~nie z piechowic 7-01-2010 15:42
Brawo za fajną inicjatywę, w gminach ościennych też chyba mają swoje nagrody

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group