Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 2552
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

PIECHOWICE: Piechowickie kryształy dla aktywnych

Środa, 6 stycznia 2010, 13:37
Aktualizacja: Sobota, 9 stycznia 2010, 14:36
Autor: Ania
15 stycznia w Hotelu Las podczas Noworocznego Spotkania Ludzi Sztuki, Biznesu i Aktywności Społecznej po raz pierwszy zostaną wręczone Piechowickie Kryształy. Otrzymają je osoby, które poprzez swoje zaangażowanie i działania, wpłynęły pozytywnie na miejską rzeczywistość. Nie będzie wśród nich samorządowców.

- Jest to pomysł pani burmistrz, Zofii Grabias-Baranowskiej. Celem przedsięwzięcia jest uhonorowanie osób, które poprawiły otaczająca nas rzeczywistość. Chcemy docenić zarówno ich działalność, jak i wydarzenie, jakie zorganizowali czy powstały za ich inicjatywą obiekt – mówi Miłosz Kamiński, sekretarz miasta.

Nagrody zostaną więc wręczone w trzech kategoriach: Człowiek Roku, Obiekt Roku, Wydarzenie Roku. Będą one wręczane osobom i przedsiębiorstwom za zaangażowanie w życie społeczności lokalnej oraz promocję Gminy Piechowice w kraju i za granicą.

Wyróżnienia nie mogą otrzymać samorządowcy, bo do ich obowiązków należy wpływanie na poprawę otaczającej rzeczywistości. Odznaczeni mogą zostać zarówno piechowiczanie, jak i osoby spoza miasta. Swoich kandydatów przedstawiają burmistrz, radni, kluby lub stowarzyszenia, instytucje publiczne, Honorowi Obywatele Piechowic i członkowie Kapituły.

Samorządowcy z Piechowic chcą w ten sposób wyróżnić aktywnych mieszkańców oraz pokazać, że są z nich dumni. Ma to także wpłynąć na zaangażowanie pozostałych piechowiczan.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Jelenia Góra zyska na powrocie wojska do miasta?

Oddanych
głosów
1166
Tak
59%
Nie
33%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group