Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7401
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Piechowice zapłacą za rozbiórkę wiaduktów

Czwartek, 5 marca 2015, 8:37
Aktualizacja: Piątek, 6 marca 2015, 6:58
Autor: Mea
Piechowice: Piechowice zapłacą za rozbiórkę wiaduktów
Fot. Archiwum Jelonki.com
Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego zadecydował, że do końca czerwca tego roku Urząd Miasta Piechowice ma na swój koszt rozebrać wiadukty kolejowe, które zagrażały bezpieczeństwu podróżnym na trasie do Szklarskiej Poręby. – Koszt to ok. 300 tys. zł, których zwrotu będziemy domagać się w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym – mówi Witold Rudolf, burmistrz Piechowic.

Przez dwa stare wiadukty odnowiona linia kolejowa z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby została zamknięta dziesięć dni po zakończeniu prac remontowych. Dokładnie 26. listopada ub. roku Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wstrzymał kursy z powodu bardzo złego stanu technicznego wiaduktu w Piechowicach. Drugi wiadukt również okazał się ruiną. Konstrukcje zabezpieczono za pieniądze województwa dolnośląskiego i ruch pociągów został przywrócony.

- Nadal nie wiadomo do kogo należą mosty. Na pewno nie do Miasta Piechowice. Ale do nas należą drogi biegnące przez te wiadukty, więc Urząd Miasta ma obowiązek ich utrzymania ich, dlatego Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego zadecydował, że to my, niejako w zastępstwie, mamy rozebrać mosty – wyjaśnia burmistrz Piechowic.

- Rozbiórkę planujemy po sezonie wakacyjnym, bo wykonane zabezpieczenia pozwalają na wstrzymanie się z tymi pracami do końca roku. W tym czasie będziemy szukać pieniędzy w budżecie i wyłonimy wykonawcę – dodaje.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group