Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9836
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Piechowice: Więcej na utrzymanie dróg

Piątek, 24 lutego 2017, 17:18
Aktualizacja: Sobota, 25 lutego 2017, 8:29
Autor: Przemek Kaczałko
Piechowice: Piechowice: Więcej na utrzymanie dróg
Fot. Przemek Kaczałko
W czwartek (23.02) w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Piechowice odbyła się XXXIII sesja Rady Miasta, podczas której radni zajmowali się przede wszystkim sprawami dróg gminnych. Przy okazji „tłustego czwartku” nie zabrakło pączków...

Posiedzenie odbywało się w przyjaznej, spokojnej atmosferze. Jednogłośnie przegłosowano zasady używania flagi i herbu Miasta Piechowice oraz przyjęto program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz przeciwdziałania bezdomności zwierząt. Podobnie było w przypadku uchwały dotyczącej zaliczenia części dróg o znaczeniu lokalnym do kategorii dróg gminnych, a dyskusja zaogniła się dopiero przy punkcie dotyczącym zmian w budżecie gminy. Część radnych miała zastrzeżenia, że po raz kolejny trzeba dokładać pieniądze do działania Zakładu Usług Komunalnych w Piechowicach.

- Zima już dała nam w kość, popłynęliśmy na dużą kwotę – tłumaczył Witold Rudolf, burmistrz Piechowic. - Na akcję utrzymania dróg przeznaczymy 50 tysięcy złotych i zobaczymy jak ta zima się „zamknie”. Chcemy też dofinansować ZUK na utrzymanie cmentarza – jest potrzeba prac przy kaplicy – dodał W. Rudolf. W głosowaniu 11 radnych poparło zmiany w budżecie na rok 2017, a 4 było przeciw.

Zgodnie z przyjętą uchwałą każdy, kto będzie chciał korzystać z flagi czy herbu Piechowic (osoby fizyczne i prawne, niebędące instytucjami Miasta) – formalnie będzie musiał się zwrócić o zgodę do burmistrza. - Ja będę tylko wyrażał zgodę, nie będzie żadnej odpłatności – podkreślił Witold Rudolf.

Dodatkowo, za zgodą radnych, do porządku obrad wprowadzono uchwałę intencyjną ws. przystąpienia do projektu partnerskiego pn. „Bliżej przyrody, chroniąc przyrodę – budowa zrównoważonych tras rowerowych MTB w Karkonoszach”, czyli tzw. „single track” o długości ok. 70 km na terenie miasta Jeleniej Góry oraz gmin: Podgórzyn i Piechowice. Tu radni ponownie byli jednogłośnie „za”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
948
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group