Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 6016
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Piątkowy wieczór z bluesem w Szklarskiej Porębie

Środa, 27 lipca 2011, 7:39
Aktualizacja: 13:47
Autor: Accipiter
REGION JELENIOGÓRSKI: Piątkowy wieczór z bluesem w Szklarskiej Porębie
Fot. Organizatorzy
Klub „Jazgot” w Szklarskiej Porębie przygotował dla miłośników bluesa prawdziwą ucztę. W najbliższy piątek zagra formacja Za Fcześnie Fstałem inspirowana dokonaniami mistrzów sceny bluesowej z Chicago.

Kapelę bluesową Za Fcześnie Fstałem założyli bracia Bydłosz – gitarzysta i wokalista Michał oraz początkujący wtedy basista Grzegorz. Dwa lata później za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych do zespołu doszedł Sławek Ułan, który gra na harmonijce i gitarze. A pod koniec roku 2008 dołączył perkusista Marcin Kozłowski.

Swoje inspiracje grupa Za Fcześnie Fstałem czerpie od takich mistrzów bluesa jak: Buddy Guy, B.B. King, John Mayall, Tadeusz Nalepa, Ray Vaughan czy Sławek Wierzcholski. A poza coverami (np. „Sweet home Chicago” z repertuaru Blues Brothers Band) w swym repertuarze zespół ma własne kompozycje, m.in. „Biała mysz”, „Do przodu”, „Drzwi”, „Hej Mała”, „Na dobry początek”, „Poker” i „Szczęście jest blisko”.

Formacja Za Fcześnie Fstałem koncertuje w największych polskich klubach, m.in. „Cegielnia” w Kożuchowie, „Alive” we Wrocławiu, Rock & Blues Pubu w Pruszczu Gdańskim czy „Free Blues Club” w Szczecinie. Muzycy występowali na festiwalu Bluesobranie Krwiodawców i na pięciogodzinnym koncercie w pociągu na festiwalu BluesExpress 2010, a także supportowali podczas koncertu pochodzącego z Lowell w stanie Massachussets - Franka Moreya, formacja Jaw Raw Blues Connection i zespołu Kasa Chorych. Za Fcześnie Fstałem chętnie bierze udział w koncertach charytatywnych.

29 lipca (piątek) o godz. 21. grupa Za Fcześnie Fstałem wystąpi w Szklarskiej Porębie w Klubie „Jazgot” przy ul. Objazdowej 1. Wstęp: 10 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group