• Sobota, 18 stycznia 2020
  • Godz. 17:01
  • Imieniny: Małgorzaty, Piotra
  • Czytających: 5901
  • Zalogowanych: 6
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

„Piątka” w końcu będzie miała dobre boisko

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 9 marca 2016, 8:43
Aktualizacja: Czwartek, 10 marca 2016, 8:06
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
– Na boisko wielofunkcyjne z prawdziwego zdarzenia czekaliśmy 10 lat – mówi Beata Kopecka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Jeleniej Górze. –Teraz dzieci ćwiczą na boisku szutrowym – dodaje dyrektor szkoły. Obecnie miasto ogłosiło przetarg na budowę obiektu, który ma być gotowy do końca lipca br. Oferenci mogą się zgłaszać do 22 marca br.

„Piątka”, mieszcząca się przy ul. Lotnictwa, jest najmniejszą szkołą podstawową w Jeleniej Górze, a mimo to w ostatnich latach cieszy się coraz większym zainteresowaniem rodziców. - Były lata kiedy miałam 102 dzieci i do kompletu brakowało mi tylko psa – żartuje dyrektor Beata Kopecka odnosząc się do numeru czołgu z filmu Czterej Pancerni. – Obecnie w naszej szkole jest 152 dzieci, a o miejsca w naszej placówce cały czas dopytują nie tylko jeleniogórzanie, ale również mieszkańcy Dziwiszowa, Jeżowa Sudeckiego czy Mysłakowic – dodaje.

Placówka już niejednokrotnie udowadniała bowiem, że mała szkoła może wypracowywać bardzo dobre wyniki w nauce. I taki argument przytaczał prezydent Marcin Zawiła przekazując dwa lata temu pieniądze na remont elewacji, która wówczas była najpilniejszą potrzebą. - Kiedy zrobiono nam elewację, to marzyliśmy już tylko o boisku – mówi Beata Kopecka, która nie kryje radości z planowanej inwestycji.

W ramach zadania rozebrane zostanie boisko szutrowe, zlikwidowane będą też: szambo i nieużytkowana studnia kanalizacyjna. Nowe wielofunkcyjne boisko ze sztuczną trawą będzie miało powierzchnię 819 mkw. i złożą się na nią: boisko do mini piłki nożnej i do siatkówki oraz dwa boiska do koszykówki. Teren zostanie odwodniony i oświetlony, a całości dopełni trawnik i dojścia z kostki betonowej. Szacowany koszt inwestycji to 350 tys. zł, z czego większa część będzie pochodziła z unijnej kasy.

- Jest to inwestycja przesunięta z minionego roku – mówi Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. – Musieliśmy poczekać na zakończenie budowy kanalizacji w ul. Lotnictwa oraz w tym rejonie miasta. Teraz te prace są już skończone i możemy realizować budowę boiska. Jest to ostatnia szkoła w mieście, która nie miała takiego obiektu – dodaje Jerzy Łużniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Absolwentka 9-03-2016 10:20
Tej Szkole to się należy.Szkoła kameralna, ciepła dla dziecka.
~n 9-03-2016 10:30
Najlepiej żeby na lotnisku zrobili im boisko,resztę terenu pod działki budowlane a z lotniskiem won 15km za Jelenia Górę.
~uzi 9-03-2016 11:51
A poziom tak wysoki, że dupę urywa. Nie jestem za molochami typu SP11, ale zdecydowanie powinno się takie SP5 i inne kółeczka wzajemnej adoracji likwidować.
~ 9-03-2016 12:31
Sam się uzi zlikwiduj.Możesz się uzi zastrzelić z uzi.
~ 9-03-2016 14:43
Uzi, rozumiem,że nie radziłeś sobie w tej szkole i stąd te frustracje.Spróbuj z Podstawówką Wieczorową, jakoś Cię przepchną.Pocieszającym jest fakt,że absolwenci tej szkoły mają świetne wyniki i bez problemów dostają się do Gimnazjów.
~pamiętam:) 9-03-2016 17:26
Spędziłem w tej szkole 7lat ;) zerówka +6 klas.... pamiętam zarośnięty ogródek Pani dyrektor, lody za płotem... miło i przytulnie jak w rodzinie.. Panią Beatę też pamiętam... temperowała moje zapędy, a jak trzeba było to przyjeżdżała do rodziców na pogawędkę o moim zachowaniu... teraz po 18 latach od tamtego czasu mogę tylko podziękować i potwierdzić, że jeśli Panuje nadal tam taka atmosfera jak kiedyś to bez wątpienia posłałbym tam swojego syna... :)
~do uzi 9-03-2016 18:57
do szkół podstawowych chodzą małe dzieci więc powinno być ich dużo w różnych punktach miasta (przedszkoli zresztą tym bardziej) jak biedronek lub mrówek
~Prośba 9-03-2016 20:24
proponowałbym zacząć od wiaty przystankowej, dzieci mokną czekając na 2 Może jakieś pismo do MZK droga dyrekcjo?
~szkodab 10-03-2016 14:52
A w oświacie brakuje pieniędzy. szkoda że nie starczyło determinacji władzom żeby zamknąć tę nieefektywną szkołę.
~ 11-03-2016 10:05
Do szkodab Potrafisz w jakikolwiek sposób udowodnić nieefektywność tej szkoły?
~uczennica 21-03-2016 12:40
Chodziłam do tej szkoły co prawda 25 lat temu :-), czasy się zmieniły, kadra też, pamiętam, że niektóre nauczycielki, w tym śp. Pani Dyrektor miały swoich pupilków z "dobrych domów", było mi szkoda uczniów mniej radzących sobie z nauką. Po latach dowiaduję się, że pupilki skończyły swoją edukacje na zawodówkach i technikach a osoby, które były przeciętne pokończyły studia i mają ciekawą pracę. Ogólnie bardzo dobrze wspominam tę szkołę, mieszkam niedaleko więc z sentymentów często tamtędy spaceruję, widzę jak się dużo zmieniło na plus. Mojego synka na 4 lata pewnie też tam poślę :-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group