Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6902
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Piątka” w końcu będzie miała dobre boisko

Środa, 9 marca 2016, 8:43
Aktualizacja: Czwartek, 10 marca 2016, 8:06
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: „Piątka” w końcu będzie miała dobre boisko
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
– Na boisko wielofunkcyjne z prawdziwego zdarzenia czekaliśmy 10 lat – mówi Beata Kopecka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Jeleniej Górze. –Teraz dzieci ćwiczą na boisku szutrowym – dodaje dyrektor szkoły. Obecnie miasto ogłosiło przetarg na budowę obiektu, który ma być gotowy do końca lipca br. Oferenci mogą się zgłaszać do 22 marca br.

„Piątka”, mieszcząca się przy ul. Lotnictwa, jest najmniejszą szkołą podstawową w Jeleniej Górze, a mimo to w ostatnich latach cieszy się coraz większym zainteresowaniem rodziców. - Były lata kiedy miałam 102 dzieci i do kompletu brakowało mi tylko psa – żartuje dyrektor Beata Kopecka odnosząc się do numeru czołgu z filmu Czterej Pancerni. – Obecnie w naszej szkole jest 152 dzieci, a o miejsca w naszej placówce cały czas dopytują nie tylko jeleniogórzanie, ale również mieszkańcy Dziwiszowa, Jeżowa Sudeckiego czy Mysłakowic – dodaje.

Placówka już niejednokrotnie udowadniała bowiem, że mała szkoła może wypracowywać bardzo dobre wyniki w nauce. I taki argument przytaczał prezydent Marcin Zawiła przekazując dwa lata temu pieniądze na remont elewacji, która wówczas była najpilniejszą potrzebą. - Kiedy zrobiono nam elewację, to marzyliśmy już tylko o boisku – mówi Beata Kopecka, która nie kryje radości z planowanej inwestycji.

W ramach zadania rozebrane zostanie boisko szutrowe, zlikwidowane będą też: szambo i nieużytkowana studnia kanalizacyjna. Nowe wielofunkcyjne boisko ze sztuczną trawą będzie miało powierzchnię 819 mkw. i złożą się na nią: boisko do mini piłki nożnej i do siatkówki oraz dwa boiska do koszykówki. Teren zostanie odwodniony i oświetlony, a całości dopełni trawnik i dojścia z kostki betonowej. Szacowany koszt inwestycji to 350 tys. zł, z czego większa część będzie pochodziła z unijnej kasy.

- Jest to inwestycja przesunięta z minionego roku – mówi Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. – Musieliśmy poczekać na zakończenie budowy kanalizacji w ul. Lotnictwa oraz w tym rejonie miasta. Teraz te prace są już skończone i możemy realizować budowę boiska. Jest to ostatnia szkoła w mieście, która nie miała takiego obiektu – dodaje Jerzy Łużniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group