Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 2422
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: "Piątka" na piątkę

Poniedziałek, 11 grudnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 grudnia 2006, 9:26
Autor: Daria Pyrzanowska
Jelenia Góra: "Piątka" na piątkę
Fot. Marek Tkacz
Dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Piątka” wygrały sobotnią III Sportową Olimpiadę Malucha.

W tegorocznej edycji olimpiady, której celem jest propagowanie sportu, zdrowej rywalizacji wzięło udział rekordowo dużo, bo aż czternaście jeleniogórskich przedszkoli.

Każda z drużyn ubrana w inne, kolorowe stroje, z transparentami i mocnym poparciem kibiców rodziców zgromadzonych na trybunach sali sportowej przy ulicy Złotniczej. Specjalnie przygotowane okrzyki i doping przypominały atmosferę wielkiego sportowego święta. Tak też odczuwali to najmłodsi.

Podczas imprezy rozegrano sześć konkurencji o różnym stopniu trudności. Odbyły się, między innymi, konkurencje o wdzięcznych nazwach „Wyścig skoczków” czy „Sadzenie ziemniaków”.
Laury zdobywali najsprawniejsi, ale zwycięzcami olimpiady byli wszyscy przedszkolacy. Liczył się udział i chęć do rywalizacji.

Z sukcesu ucieszyli się najmłodsi oraz ich opiekunki z Niepublicznego Przedszkola „Piątka”. Do rąk dyrektorki Teresy Skulskiej trafił Puchar Przechodni Prezydenta Miasta. Przez miniony rok trofeum zdobiło półki Przedszkola nr 10, które w grudniu 2005 roku wygrało drugą edycję olimpiady.

Drugie miejsce wywalczyło Niepubliczne Przedszkole „Tuptuś”, a z trzeciej lokaty ucieszyli się dziewczęta i chłopcy z Miejskiego Przedszkola nr 13.

Laury zdobywali najsprawniejsi, ale zwycięzcami olimpiady byli wszyscy przedszkolacy. Liczył się udział i chęć do rywalizacji.
Pamiątkowe, złote medale, okolicznościowe dyplomy i drobne upominki dostał każdy uczestnik. Przedszkola zostały uhonorowane dyplomami i pucharami.
– To wielkie emocje dla najmłodszych. Wszyscy mieli okazję stanąć na najwyższym podium. Długo tego nie zapomną – skomentowała pani Anna, mama jednego z uczestników.

Imprezę zakończoną wspólną fetą przedszkolaków na parkiecie hali przy ul. Złotniczej, zorganizował Międzyszkolny Ośrodek Sportu. Popisem tańca pochwalił się zespół „Afera” z Młodzieżowego Domu Kultury prowadzony przez Grzegorza Gigiela.

Więcej zdjęć z imprezy w najnowszym numerze tygodnika Jelonka.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group