Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 8205
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

"Piątka" na piątkę

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 11 grudnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 grudnia 2006, 9:26
Autor: Daria Pyrzanowska
Fot. Marek Tkacz
Dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Piątka” wygrały sobotnią III Sportową Olimpiadę Malucha.

W tegorocznej edycji olimpiady, której celem jest propagowanie sportu, zdrowej rywalizacji wzięło udział rekordowo dużo, bo aż czternaście jeleniogórskich przedszkoli.

Każda z drużyn ubrana w inne, kolorowe stroje, z transparentami i mocnym poparciem kibiców rodziców zgromadzonych na trybunach sali sportowej przy ulicy Złotniczej. Specjalnie przygotowane okrzyki i doping przypominały atmosferę wielkiego sportowego święta. Tak też odczuwali to najmłodsi.

Podczas imprezy rozegrano sześć konkurencji o różnym stopniu trudności. Odbyły się, między innymi, konkurencje o wdzięcznych nazwach „Wyścig skoczków” czy „Sadzenie ziemniaków”.
Laury zdobywali najsprawniejsi, ale zwycięzcami olimpiady byli wszyscy przedszkolacy. Liczył się udział i chęć do rywalizacji.

Z sukcesu ucieszyli się najmłodsi oraz ich opiekunki z Niepublicznego Przedszkola „Piątka”. Do rąk dyrektorki Teresy Skulskiej trafił Puchar Przechodni Prezydenta Miasta. Przez miniony rok trofeum zdobiło półki Przedszkola nr 10, które w grudniu 2005 roku wygrało drugą edycję olimpiady.

Drugie miejsce wywalczyło Niepubliczne Przedszkole „Tuptuś”, a z trzeciej lokaty ucieszyli się dziewczęta i chłopcy z Miejskiego Przedszkola nr 13.

Laury zdobywali najsprawniejsi, ale zwycięzcami olimpiady byli wszyscy przedszkolacy. Liczył się udział i chęć do rywalizacji.
Pamiątkowe, złote medale, okolicznościowe dyplomy i drobne upominki dostał każdy uczestnik. Przedszkola zostały uhonorowane dyplomami i pucharami.
– To wielkie emocje dla najmłodszych. Wszyscy mieli okazję stanąć na najwyższym podium. Długo tego nie zapomną – skomentowała pani Anna, mama jednego z uczestników.

Imprezę zakończoną wspólną fetą przedszkolaków na parkiecie hali przy ul. Złotniczej, zorganizował Międzyszkolny Ośrodek Sportu. Popisem tańca pochwalił się zespół „Afera” z Młodzieżowego Domu Kultury prowadzony przez Grzegorza Gigiela.

Więcej zdjęć z imprezy w najnowszym numerze tygodnika Jelonka.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~komarno 11-12-2006 9:02
Super impreza byłem i widziałem oby takich olipiad było wiecej.Pozdrowienia dla dzieci które były najważniejsze i bohaterami tej imprezy. BRAVO !!!!!!!!!!
~Diabełek 11-12-2006 9:27
Impreza znakomita, bawiliśmy się świetnie :) Tylko dlaczego tak mało zdjęć ? Warto wspomniec o piłkarkach ręcznych, które pomagały młodym sportowcom....
~Mika 11-12-2006 11:02
super impreza dobrze ze przedszkolaki w koncu zauwazono po jesiennej Olimpiadzie Bezpieczeństwa to druga taka wspaniała impreza
~Julka 11-12-2006 11:03
duze brawa dla przedszkolaków które są swietne, dla wspaniale kibicujacych rodziców i nauczycielek kóre w profesjonalny spoób przygotowały sportowców tremy nie widziałam za to hart ducha ogromny
~rodzic 11-12-2006 11:43
Nie dane mi było oglądać olimpiadę na żywo, ale widziałam zdjęcia,patrząc na nie napewno było wspaniale.Moje dziecko uczestniczyło w zawodach i choć nasze przedszkole nie zdobyło jednego z pierwszych miejsc to i tak jest szczęśliwy, że brał w nich udział.Podziękowania składam organizatorom, oraz pani dyrektor przedszkola nr.4 Katarzynie Stec i wychowawczyniom pani Marzenie Koselnik i pani Joannie Skoczeń.Kochane panie pokłony za cierpliwość i miłość do naszych dzieci.
~mama Nikodema 11-12-2006 13:37
Podziękowania za wspaniałą zabawę i duuuże emocje. Gratulacje dla Pań z przedszkola nr 10 w Cieplicach za fachowe przygotowanie przedszkolaków. :)
~Agnieszka 11-12-2006 13:42
Pewnie jak kazdy z rodziców i pań z przedszkoli jestem dumna ze swojego dziecka. Więcej takich pozytywnych wrażeń!
~rodzic 11-12-2006 13:42
impreza rewelacyjna byłam i widziałam te uśmiechniete buzie dzieci.Super podziekowania dla organizatorów "kochani" tak trzymajcie, to jest ta najwyzsza półka organizacyjna. I to jest zadanie dla tej placówki kiedys o nią walczyłem.Jeszce raz gratulacje.
~//// 12-12-2006 10:06
szkoda tylko ze pana prezydenta nie bylo na poprzednich olimpiadach prezydent byl zawsze
~matka 12-12-2006 11:09
po co mieszacie politykę do małych dzieci, czy nie wazniejsze sa ich usmiechniete buzie.Podziekujcie lepiej organizatorom imprezy i dyr.przedszkoli za wspaniała impreze dziecięca.nasze władze i tak znają tą imprezę.
~Żółw 12-12-2006 14:52
Gdzie sa zdjęcia z imprezki dziecięcej buu, a tak obiecywał Pan prowadzacy, że beda na portalach internetowych i kiszka;-((Więcej jest w gazecie.Porażka,ale imprezka przednia;-))

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group