PGNiG Superliga: Wygrana na koniec roku

Wiadomości: Superliga
Czwartek, 20 grudnia 2012, 18:21
Aktualizacja: 23:48
Szczypiornistki KPR–u Jelenia Góra wywiozły cenne dwa punkty z Nowego Sącza, gdzie pokonały miejscową Olimpię/ Beskid 31:26.

Od pierwszych minut inicjatywę miały przyjezdne, które objęły prowadzenie 1:3, ale z każdą minutą wynik oscylował wokół remisu i wyrównany bój trawał do końca pierwszej połowy, którą nieznacznie wygrały jeleniogórzanki (11:12). Po zmianie stron do głosu doszły podopieczne Zdzisława Wąsa zdobywając cztery gole pod rząd (15:12), jednak w 40. minucie ponownie na tablicy wyników widniał remis, tym razem 19:19. Osiem minut później Olimpia po raz ostatni w tym meczu była na prowadzeniu (22:21), a końcówka należała już do naszych szczypiornistek. W 53. minucie było 22:26 i zawodniczki KPR-u kontrolowały przebieg spotkania do ostatniego gwizdka wygrywając ostatecznie 26:31.

MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz - KPR Jelenia Góra 26:31 (11:12)

Olimpia: Kozieł, Szczurek - Szczecina 6, Gadzina 5, Podrygała 5, Płachta 4, Maślanka 3, Panasiuk 2, Chumak 1, Leśniak.

KPR: Kozłowska, Szalek - Załoga 11, M.Mączka 8, Buklarewicz 4, Skalska 3, Figiel 3, Wiertelak 2, Galińska, Skoczyńska, Rupp, Uzar.