Czytających: 10916

Jelenia Góra: Pewnie pokonali Lechię Dzierżoniów

Niedziela, 4 października 2020, 6:18
W meczu 8. kolejki ligi wojewódzkiej juniorzy młodsi Karkonoszy Jelenia Góra pokonali przed własną publicznością Lechię Dzierżoniów 5:0. Podopieczni Jarosława Wichowskiego odnieśli czwarte zwycięstwo i zajmują 5. miejsce w tabeli.

Od początku spotkania lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, którzy objęli prowadzenie w 12. minucie po rajdzie Kamińskiego. Zawodnik biało-niebieskich minął obrońce i w pojedynku z bramkarzem gości celnie przymierzył zdobywając pierwszego gola. W 29. minucie było już 2:0, a bramkę zapisano golkiperowi gości, od którego piłka odbiła się po strzale w słupek. W drugiej połowie przyjezdni szukali gola kontaktowego, ale mocną końcówkę mieli jeleniogórzanie, którzy w niespełna kwadrans dołożyli trzy trafienia i zwyciężyli 5:0.

Karkonosze Jelenia Góra - Lechia Dzierżoniów 5:0 (2:0)

Gole: 1:0 Kamiński 12', 2:0 Dudziec (sam.) 29', 3:0 Kamiński 77', 4:0 Szłapak 84', 5:0 Siwek 87'.

Karkonosze: Ślaz - Zielonka (58' Kossowski), Wąsiewski, Siwek, Kowalski, Karmelita (60' Szkutnicki), Kania (65' Furman), Kamiński, M. Lewkowicz (70' Gwaj), K. Lewkowicz (58' Szłapak), Najda (80' Jarosz).
Lechia: Dudziec - Wysoczański, Skwarło (62' Smolak), Rzońca, Małowski, Ławniczak, Frydel (67' Palka), Franaszczyk, Bejda, Makles, Tomkiewicz.

W następnej kolejce jeleniogórzanie ponownie zagrają u siebie - 10.10 o godz. 10:00 z Bobrzanami Bolesławiec.