Czytających: 9538

Jelenia Góra: Pewna wygrana młodzików

Piątek, 4 czerwca 2021, 10:41
Aktualizacja: 11:06
W meczu 9. kolejki III ligi okręgowej, drugi zespół młodzików Karkonoszy pokonał Łużyce II Lubań 6:1. Ostatnie wyniki biało-niebieskich mogą cieszyć, bowiem to czwarte zwycięstwo z rzędu (w tym jedno walkowerem).

Początek meczu należał do goście, ale nie przekładało się to na zdobycze bramkowe. W 12. minucie inicjatywę przejęli jeleniogórzanie, bowiem wynik otworzył Kacper Skórka. W 16. minucie było 2:0 po golu Kamila Kisłego, a dwie minuty później przyjezdni zdobyli gola kontaktowego - jego autorem był Krzysztof Boruch. W 28. minucie na 3:1 podwyższył Skórka i taki wynik utrzymał się do przerwy. W 36. minucie Skórka skompletował hat-tricka, dzięki czemu Karkonosze prowadziły już 4:1. W 51. minucie na 5:1 podwyższył Krzysztof Wierzbicki, a dwie minuty później wynik na 6:1 ustalił Jakub Wsół.

Ekipa Mateusza Durlaka z dorobkiem 19 punktów zajmuje 3. miejsce. Na prowadzeniu jest Chojnik Jelenia Góra (24 pkt.), a drugi jest Lotnik Jeżów Sudecki (22 pkt.). W następnej kolejce jeleniogórzanie zagrają w Bolesławcu z UKS FA (5.06, godz. 10:00).

Karkonosze Jelenia Góra - Łużyce II Lubań 6:1 (3:1)

Karkonosze: Stępniak - Wierzbicki, Romańczuk, Grzankowski, Stankiewicz, Skórka, Kurowski, Wsół, Pośpiech oraz Trojan, Damasiewicz, Cymara, Kisły, Stasiak, Machowski, Konieczko.
Łużyce: Caban - Kusiak, Grobel, Maj, Cydzik, Boruch, Pawelczyk, Górak, Duch oraz Sawicki, Piela, Undro, Pędlowski, Ośmiałowski.