Niedziela, 11 czerwca
Imieniny: Benedykta, Feliksa
Czytających: 5503
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Petarda w autobusie

Piątek, 31 grudnia 2021, 13:33
Aktualizacja: 13:34
Autor: MZK
Jelenia Góra: Petarda w autobusie
Fot. MZK
Nastolatek rzucił w autobusie MZK petardę, która potoczyła się ona pod nogi innego pasażera - siedemnatolatka - i eksplodowała. Chłopiec trafił na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Jest już w domu, ale nadal odczuwa skutki zdarzenia. Ustalenie personaliów sprawcóy pozostaje kwestią czasu.

Autobusem linii nr 3 podróżowało wczoraj (30.12) po godz. 18.00 kilkanaście osób, w większości w wieku szkolnym. Tylne siedzenia zajmowali dwaj młodzi ludzie, Jeden w wieku około 15-17 lat, a drugi nieco starszy. W Mysłakowicach, przy Polamie, naciągnęli na głowy kaptury. Młodszy, wychodząc tylnymi drzwiami, rzucił odpaloną nieco wcześniej petardę. Ta potoczyła się i wybuchła pod nogami siedzącego z przodu siedemnastolatka. Chłopiec stracił słuch. Wezwano policję i pogotowie, które przewiozło go na SOR. Dziś jest już w domu, lecz nadal odczuwa skutki tego, co zaszło.

Mama poszkodowanego chłopca opisuje zdarzenie tak: „Syn został najbardziej poszkodowany ze wszystkich uczestników autobusu. Stracił słuch, kierowca zachował się bardzo odpowiedzialnie i zaopiekował się moim synem jak własnym. Składam duże podziękowanie dla tego pana, poradził sobie z tak ciężką sytuacją. W autobusie od wybuchu było pełno dymu, zatrzymał autobus, wyprowadził wszystkich ludzi z autobusu, pytał wszystkich uczestników co im dolega, zadzwonił na policję i pogotowie oraz do dyżurnego żeby przyjechał następny autobus. Kierowca był z moim synem dopóki nie zaopiekowali się nim ratownicy medyczni”.

Podróżowanie autobusami MZK jest bezpieczne. Wszystkie są wyposażone w system wielu kamer, rejestrujących zdarzenia wewnątrz i na zewnątrz pojazdu. Film, który MZK przekazało policji z wydziału kryminalnego, jest bardzo dobrej jakości. Doskonale widać na nim twarze sprawców tego chuligańskiego czynu.

Twoja reakcja na artykuł?

5
4%
Cieszy
8
7%
Hahaha
1
1%
Nudzi
4
3%
Smuci
26
21%
Złości
78
64%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (66)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Plac Ratuszowy czy Piastowski, który bardziej zachęca do spacerów?

Oddanych
głosów
371
Plac Ratuszowy
11%
Plac Piastowski
60%
Wolę miejskie parki
30%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group