Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9592
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pestka: Razem! Dokąd?

Sobota, 19 czerwca 2021, 9:19
Aktualizacja: 9:19
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Pestka: Razem! Dokąd?
Fot. Tomek Raczyński
Tegoroczny idiom (Razem! Dokąd?) festiwalu Pestka rozbrzmiał mocno podczas ostatniego spektaklu prezentowanego przed jeleniogórską publicznością. "Plateau" Teatru Rozbark poruszał kwestie ważne, dla niektórych kontrowersyjne, ale konieczne do zastanowienia się dokąd zmierzamy jako społeczeństwo...

Jak podkreślają organizatorzy, to spektakl napięty jak lina linoskoczka, który gardzi strachem, który skacze odważnie nad przepaścią i śmieje się z lekka pogardą by – mamy nadzieję – zapewnić Państwu rozrywkę najwyższego lotu.

Żyjemy w bardzo niepewnych czasach, a płaskowyż, na którym rodzimy dzieci i budujemy domy, zbudowany jest z ruchomych piasków i nagrobków. Wszystko, co kiedyś było nam drogie, co zdawało się być autentyczne, niewinne i dobre, zostało zawiane przez wiatr międzynarodowego handlu. Sprawiedliwość i moralność stały się tylko ziarnem w oku wszystko wiedzącego i widzącego cyklonu mediów a–społecznościowych. Nasz ukochany naród – nękany podziałami, rozwieszony jak pranie między biegunami – pęka z napięcia jak guma w za małych majkach. Jesteśmy podejrzliwi, nieufni, wieszamy psy na wszystkim i wszystkich. Uczestniczymy w ruchu konspiracyjno-rekonstrukcyjnym, skanujemy horyzont, ekshumujemy resztki tradycji, wypatrujemy zbawiciela, który pokazałby nam drogę wyjścia. Spektakl zawiera sceny odnoszące się do tematyki religijnej, które pomimo ich satyrycznego charakteru mogą być uznane za kontrowersyjne. Wszelkie sceny przedstawione w spektaklu są odzwierciedleniem wyłącznie wizji artystycznej - opisują sztukę organizatorzy.

Po spektaklu odbył się panel dyskusyjny z twórcami, a ostatnim elementem Pestki 2021 będzie sobotni (19.06, godz. 19:00) koncert w sali widowiskowej JCK, gdzie wystąpi Beluga Stone.

Plateau
Reż. Maciej Kuźmiński, Paul Bargetto, Teatr Rozbark
Scenariusz i reżyseria: Maciej Kuźmiński, Paul Bargetto
Scenografia: Ilona Binarsch
Opracowanie muzyczne: Maciej Kuźmiński
Występują: Monika Witkowska, Karolina Kardasz, Oscar Mafa, Wojciech Marek Kozak, Paweł Kozłowski, Alexey Torgunakov.

Twoja reakcja na artykuł?

4
44%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
22%
Nudzi
1
11%
Smuci
0
0%
Złości
2
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group