Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7753
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pestka – dzień trzeci. Było co oglądać!

Sobota, 30 maja 2015, 10:58
Aktualizacja: Niedziela, 31 maja 2015, 10:07
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Pestka – dzień trzeci. Było co oglądać!
Fot. Tomasz Raczyński
„Spowiedź Masochisty” Teatru Brama z Goleniowa, „The floor: w moro po bułki” w wykonaniu Ad Spectatores z Wrocławia oraz „Sukienka z dziurką” grupy Teraz Poliż z Warszawy – to przedstawienia, którymi delektowali się widzowie Pestki w trzecim dniu festiwalu. Po tradycyjnym panelu dyskusyjnym piątkowe (29.05) widowisko w Klubie Kwadrat zakończył koncert Fairy Tail Show z Ząbkowic Śląskich.

Trzeci dzień festiwalu teatrów awangardowych Pestka 2015 rozpoczął się od „Spowiedzi Masochisty” w hangarze na Górze Szybowcowej. „Dziś największa rozkosz czeka masochistę w trybach wielkiej korporacji lub na kasie w Biedronce” sugerowali ironicznie autorzy spektaklu. Czy ktoś mógłby mnie obrazić? Czy ktoś mógłby mnie uderzyć? - padało pytanie ze sceny. Przedstawienie Teatru Brama poruszało temat wyzysku, co wieczorem zostało omówione szerzej podczas panelu dyskusyjnego.

Następnym widowiskiem prezentowanym w Sali Novej JCK-u było „The floor: w moro po bułki”. Niezwykła, a zarazem prosta forma przekazu przypadła widzom do gustu z uwagi na swój niecodzienny pomysł realizacji. Dzięki kamerze zawieszonej nad sceną publiczność oglądała zarówno aktorów na żywo, jak i na ekranie, co dawało fenomenalny efekt wizualny. Zabawa z grawitacją. Przedstawienie rozgrywające się w sklepowych kolejkach, w pogoni za zaspokajaniem potrzeb skłaniało do refleksji nad losem konsumentów, ale i o miłości.

Ostatnim przedstawieniem trzeciego dnia była „Sukienka z dziurką”, czyli „Egzotyczny kabaret erotyczny”. Cztery kobiety z warszawskiej grupy Teraz Poliż nawiązywały kontakt z publicznością podejmując kontrowersyjny temat losów kurtyzan, gejsz i utrzymanek. Sceny z elementami nagości oraz dialogi kurtyzan, które opowiadały o najstarszym zawodzie świata, a po przedstawieniu debatowano nad wagą miłości i pieniędzy. Większość uczestników panelu dyskusyjnego zdecydowanie opowiedziała się za miłością.

W sobotę (30.05) ostatni dzień Festiwalu Teatrów Awangardowych Pestka 2015, a w nim:
18:00 „Obywatel K.” Teatr Dramatyczny Wałbrzych - hangar na Górze Szybowcowej (bilety 20 zł)
20:30 „Projekt: Matka” Teatr Kana Szczecin - sala widowiskowa JCK (bilety 5 zł)
22:00 Panel dyskusyjny – Klub Kwadrat
23:00 Muzyka festiwalu – More Than a Party: 80's Night.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group