Sobota, 8 października
Imieniny: Brygidy, Pelagii
Czytających: 6250
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Perypetie Słonia z ZUS–em

Wtorek, 6 grudnia 2016, 9:38
Aktualizacja: 23:26
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Perypetie Słonia z ZUS–em
Fot. Przemek Kaczałko
W żartobliwym obiegu znaczenia skrótu „ZUS” krąży wiele rozwinięć, od Zakładu Utylizacji Szmalu przez Zakład Udręki Społecznej i wiele innych, niekiedy mniej cenzuralnych. Z kolei Teatr Kamienica z Warszawy stworzył sztukę pt. „ZUS, czyli Zalotny Uśmiech Słonia” – na pozór niewiele mówiący, natomiast po obejrzeniu spektaklu ręce same składały się do braw.

Główny bohater po utracie pracy znalazł sposób, aby na jego konto zaczęły spływać różne formy wsparcia: zapomogi dla samotnych matek, renty dla sierot, dodatki do czynszu, odszkodowania dla inwalidów, renty dla wdów, zasiłki macierzyńskie i kolejne coraz nowsze, coraz bardziej wymyślne. Pieniądze mnożyły się jak szalone.

Tytułowy pan Słoń tworzył fikcyjne osoby i zdarzenia – wszystko, żeby zdobyć zasiłki i zapomogi, bo choć lubił malować obrazy – te nie sprzedawały się. Usilne próby wykręcenia się ze skomplikowanej sytuacji powodowały lawinę zabawnych zdarzeń, które coraz bardziej utrudniały pozycję naciągacza, wciągał on rodzinę i przyjaciół do swej gry, by nadal czerpać korzyści z oszustwa, a jednocześnie ukryć ten fakt przed żoną i kontrolami z ZUS-u i opieki społecznej. Czy udało mu się? A może prawda zwyciężyła?

Na te i inne pytania odpowiedź poznała jeleniogórska publiczność, która w poniedziałkowy wieczór (5.12) śledziła perypetie znanych polskich aktorów na scenie Teatru im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze. W spektaklu wystąpili: Dorota Kamińska, Katarzyna Pakosińska, Laura Raab, Krystyna Tkacz, Paweł Burczyk, Sambor Czarnota, Tomasz Gęsikowski, Władysław Grzywna, Emilian Kamiński i Paweł Tucholski. Reżyserem spektaklu jest Emilian Kamiński.

Wspaniała komedia dla dorosłych zakończyła się owacją na stojąco!

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group