Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 4571
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Perony na stacji do końca maja

Piątek, 13 stycznia 2017, 7:18
Aktualizacja: Niedziela, 15 stycznia 2017, 8:51
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Perony na stacji do końca maja
Fot. Przemek Kaczałko
Inwestycja za przeszło 24 miliony złotych, która zmieni obraz nędzy i rozpaczy, którymi „raczeni” byli turyści przybywający pociągami do Jeleniej Góry miała zostać oddana do użytku do końca 2016 roku. Jak udało nam się ustalić, ze względu na poszerzenie zakresu prac, perony na stacji w stolicy Karkonoszy odzyskają blask do końca maja 2017 r.

- Rozszerzyliśmy inwestycję realizowaną na stacji Jelenia Góra o roboty, które nie były ujęte wcześniej w zadaniu. Wprowadzone prace poprawią obsługę pasażerów oraz bezpieczeństwo prowadzenia ruchu pociągów na stacji – informuje Zbigniew Wolny z zespołu prasowego PKP PLK.

Rozszerzony zakres zadania obejmuje m.in. peron nr 1c i tory kolejowe w jego obrębie. Peron będzie wyposażony w nową nawierzchnię, system dynamicznej informacji pasażerskiej oraz małą architekturę i wiatę peronową. Zmodernizowany zostanie także plac przy budynku dworca wraz z wiatami peronowymi przy budynku.

Modernizacją objęto również wiaty na peronie nr 1 oraz część nawierzchni peronowej. Istotnym elementem rozszerzenia zakresu robót jest rozmieszczenie systemu dynamicznej informacji pasażerskiej w budynku dworca. Podniesie to komfort obsługi podróżnych oraz zapewni kompleksową informację w każdej części stacji. Zmodernizowane będą także rozjazdy – dodaje przedstawiciel inwestora.

W związku z dodatkowymi robotami termin zakończenia zadania został przesunięty na koniec maja 2017 r. Zdjęcia zostały wykonane w ostatnim dniu pierwotnego terminu zakończenia robót (31.12.2016 r.).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group