Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 3528
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Perkusyjne fantazje oczarowały publikę. W Filharmonii Dolnośląskiej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 15 lutego 2012, 8:17
Aktualizacja: 8:19
Autor: Petr
Fot. Petr
Fantazyjne brzmienia przeróżnych instrumentów perkusyjnych oczarowały wczoraj publikę kameralnego koncertu w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze w wykonaniu młodych uczestników XIX Ogólnopolskich Warsztatów Muzycznych. – To nie była muzyka, lecz magia – podsumował jeden z obecnych.

Istotnie bowiem, podczas wczorajszego koncertu perkusyjnego w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze magię czuć było w powietrzu. Czy może raczej – magię można było usłyszeć za sprawą młodych talentów; uczniów szkół muzycznych I i II st. z całej Polski uczestniczących w XIX Ogólnopolskich Warsztatach Muzycznych w Państwowej Szkole Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze, które podobnie jak w latach ubiegłych i tym razem odbywają się jako impreza towarzysząca Ogólnopolskiemu Festiwalowi „Gwiazdy Promują”.

– Od 1994 r. Ogólnopolskie Warsztaty Muzyczne towarzyszą Festiwalowi „Gwiazdy Promują” stanowiąc najlepszą z możliwych form doskonalenia nauczycieli i uczniów. Założeniem, które przyświeca warsztatom jest bowiem kilkudniowa praca młodych, utalentowanych muzyków pod kierunkiem wybitnych artystów; mistrzów promujących młode gwiazdy – mówi nam Urszula Borkowska, dyrektor PSM I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze.

I dodaje: – Lekcje otwarte, konsultacje i cały szereg wykładów umożliwiają konfrontację oraz wymianę doświadczeń między pedagogami i uczniami w zakresie najróżniejszych specjalności instrumentalnych. Osobiście uważam, że każdy młody muzyk winien mieć jak najwięcej szans na spotkania ze swoimi autorytetami. I my staramy się właśnie taką szansę dawać – zarówno naszym wychowankom, jak i uczniom innych szkół muzycznych.

XIX Ogólnopolskie Warsztaty Muzyczne dla uczniów szkół muzycznych I i II st. zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Młodzieży Uzdolnionej Artystycznie ARS wespół z Państwową Szkołą Muzyczną I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ek. 15-02-2012 21:50
Warto byłoby napisać o najważniejszej osobie minionych warsztatów. Zajęcia prowadził profesor Stanisław Skoczyński z Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Gratulacje za rewelacyjny i pełen informacji artykuł oraz wyjątkową dyskrecję podczas prowadzenia dokumentacji fotograficznej - zupełnie wytrącającą wykonawców z koncentracji. Pełen profesjonalizm!
~Barbara1 15-02-2012 22:13
Pan redaktor był zaproszony po to, co ogłoszono wszem i wobec przed koncertem, by zrobić zdjęcia. Robił to co do niego należało nikogo nie dekoncentrował! Widownia też robiła zdjecia i też nam to nie przeszkadzało. W czym jest problem?!?
~Do ~ 15-02-2012 23:09
~ek.; Nie wiem kim Pani/Pan jest, ale z takiego wpisu bije zawiść. Ten Człowiek musiał jakoś pstrykać te fotosy, tak? Po co się tak wynosić? I niech mi ktoś powie, że ludzie muzyki są skromni i pokorni. Artykuł dotyczy najważniejszych informacji dotyczących obecnego dnia warsztatów, a nie minionych warsztatów. Napisał jak napisał, ale napisał. Nie wiem, ale odkąd czytam Jelonkę.com bez przerwy i bez przerwy się ludzie czepiają i czepiają, a to nie tak, a tu tego brak, a tutaj tamtego brak. A jakby to Państwo byli na miejscu tego Pana Fotoreportera. To co? Pewnie byliby o wiele lepsi, a On jest taki i siaki. Oj, chamstwo! Nie podoba mi się to.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group