Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 11535
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Perkusyjne fantazje oczarowały publikę. W Filharmonii Dolnośląskiej

Środa, 15 lutego 2012, 8:17
Aktualizacja: 8:19
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: Perkusyjne fantazje oczarowały publikę. W Filharmonii Dolnośląskiej
Fot. Petr
Fantazyjne brzmienia przeróżnych instrumentów perkusyjnych oczarowały wczoraj publikę kameralnego koncertu w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze w wykonaniu młodych uczestników XIX Ogólnopolskich Warsztatów Muzycznych. – To nie była muzyka, lecz magia – podsumował jeden z obecnych.

Istotnie bowiem, podczas wczorajszego koncertu perkusyjnego w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze magię czuć było w powietrzu. Czy może raczej – magię można było usłyszeć za sprawą młodych talentów; uczniów szkół muzycznych I i II st. z całej Polski uczestniczących w XIX Ogólnopolskich Warsztatach Muzycznych w Państwowej Szkole Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze, które podobnie jak w latach ubiegłych i tym razem odbywają się jako impreza towarzysząca Ogólnopolskiemu Festiwalowi „Gwiazdy Promują”.

– Od 1994 r. Ogólnopolskie Warsztaty Muzyczne towarzyszą Festiwalowi „Gwiazdy Promują” stanowiąc najlepszą z możliwych form doskonalenia nauczycieli i uczniów. Założeniem, które przyświeca warsztatom jest bowiem kilkudniowa praca młodych, utalentowanych muzyków pod kierunkiem wybitnych artystów; mistrzów promujących młode gwiazdy – mówi nam Urszula Borkowska, dyrektor PSM I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze.

I dodaje: – Lekcje otwarte, konsultacje i cały szereg wykładów umożliwiają konfrontację oraz wymianę doświadczeń między pedagogami i uczniami w zakresie najróżniejszych specjalności instrumentalnych. Osobiście uważam, że każdy młody muzyk winien mieć jak najwięcej szans na spotkania ze swoimi autorytetami. I my staramy się właśnie taką szansę dawać – zarówno naszym wychowankom, jak i uczniom innych szkół muzycznych.

XIX Ogólnopolskie Warsztaty Muzyczne dla uczniów szkół muzycznych I i II st. zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Młodzieży Uzdolnionej Artystycznie ARS wespół z Państwową Szkołą Muzyczną I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
891
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group