Sobota, 19 czerwca
Imieniny: Gerwazego, Protazego
Czytających: 4957
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

DOLNY ŚLĄSK: „Perfectum” wyśpiewał puchar prezydenta miasta Głogowa

Niedziela, 20 listopada 2011, 8:14
Aktualizacja: 8:14
Autor: Accipiter
DOLNY ŚLĄSK: „Perfectum” wyśpiewał puchar prezydenta miasta Głogowa
Fot. Archiwum
Działający przy Karkonoskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku zespół śpiewaczy „Perfectum” uczestniczył w VI Jesiennym Przeglądzie Zespołów Śpiewaczych w Głogowie. Uwieńczeniem udziału jeleniogórskiego zespołu było „wyśpiewanie” nagrody w postaci Pucharu Prezydenta Miasta Głogowa – Jana Zubowskiego.

W tegorocznym festiwalu, którego przewodnim tematem była cygańska jesień, na głogowskiej scenie Miejskiego Ośrodka Kultury prezentowało swoje programy jedenaście zespołów artystycznych, m.in. z Głogowa, Lubina, Polkowic i Żar. Celem imprezy stała promocja regionalnej formy aktywności seniorów, jaką jest śpiewanie.

Zespół śpiewaczy „Perfectum” działa przy Karkonoskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Od swojego założenia pracował pod kierunkiem artystycznym Alfredy Rękowskiej. Zespół uczestniczy w różnych imprezach kulturalnych nie tylko na terenie Jeleniej Góry. O jego aktywności świadczy spora ilość koncertów i nagród. Do atrakcyjnych przygód w życiu zespołu można zaliczyć m.in. występ w Galerii Małych Form Książnicy Karkonoskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group