Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 9465
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Perfectum” wyśpiewał puchar prezydenta miasta Głogowa

Wiadomości: DOLNY ŚLĄSK
Niedziela, 20 listopada 2011, 8:14
Aktualizacja: 8:14
Autor: Accipiter
Fot. Archiwum
Działający przy Karkonoskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku zespół śpiewaczy „Perfectum” uczestniczył w VI Jesiennym Przeglądzie Zespołów Śpiewaczych w Głogowie. Uwieńczeniem udziału jeleniogórskiego zespołu było „wyśpiewanie” nagrody w postaci Pucharu Prezydenta Miasta Głogowa – Jana Zubowskiego.

W tegorocznym festiwalu, którego przewodnim tematem była cygańska jesień, na głogowskiej scenie Miejskiego Ośrodka Kultury prezentowało swoje programy jedenaście zespołów artystycznych, m.in. z Głogowa, Lubina, Polkowic i Żar. Celem imprezy stała promocja regionalnej formy aktywności seniorów, jaką jest śpiewanie.

Zespół śpiewaczy „Perfectum” działa przy Karkonoskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Od swojego założenia pracował pod kierunkiem artystycznym Alfredy Rękowskiej. Zespół uczestniczy w różnych imprezach kulturalnych nie tylko na terenie Jeleniej Góry. O jego aktywności świadczy spora ilość koncertów i nagród. Do atrakcyjnych przygód w życiu zespołu można zaliczyć m.in. występ w Galerii Małych Form Książnicy Karkonoskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Widz 20-11-2011 11:47
Dla Członków „Perfectum” i Pani Fredzi wielkie GRATULACJE!!!
~ 20-11-2011 14:48
Członkom Zespołu i Pani Fredzi gratuluję zwycięstwa Brawo. brawo.Jest to kolejne zwycięstwo w Głogowie pod kierownictwem Pani Fredzi.
~ 20-11-2011 15:32
Członkom Zespołu i Pani Fredzi gratuluję zwycięstwa Brawo. brawo.Jest to kolejne zwycięstwo w Głogowie pod kierownictwem Pani Fredzi.
~korektor 20-11-2011 20:43
Wszystko się zgadza prócz tego,że zespół działa w zmienionym składzie i pod egidą Związku Nauczycielstwa Polskiego Trzeba dodać, że zespołowi dzielnie kibicował Prezes Zarządu ZNP p. Marian Hubner. BRAWO.
~melomanI 20-11-2011 21:08
Jako była uczestniczka zespołu serdecznie gratuluję i miło wspominam prowadzącą p. Alfredę Rękowską. Dużo dobrego wyniosłam z tych zajęć, a zdumiewający repertuar i sposób przekazu na zawsze zapadły w mojej pamięci.Życzę dalszych sukcesów i dużo zdrowia.
~opa28 21-11-2011 0:12
Wielkie brawa dla prowadzącej zespół, Pani Alfredy Rękowskiej. Słowa uznania za umiejętności, wytrwałość oraz ogromną pasję. Pragnę z całego serca życzyć, pani Alfredzie dużo zdrowia oraz dalszych sukcesów muzycznych. Pani Alfredo nalezy się pani order i nagroda od naszego prezydenta Jeleniej Góry. Szkoda,że nasze władze nie doceniają tych ludzi, którzy są obok nich! A tak na marginesie, to pan Marian Hubner, kibicuje zawsze tylko tym dzięki którym może zabłysnąć.Zawsze jest tam gdzie widzi jakąś korzyść. To człowiek na którym nie można polegać, zmienia zdanie w zależności od własnego dobra i wygody.
~Pytanie 21-11-2011 7:50
Zespół śpiewaczy „Perfectum” działa przy Karkonoskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku a przy czym działa KUTW? Czy to nie jest wydział Kolegium Karkonoskiego? Bo jeżeli tak, to się cieszę, gdyż dawno nie słyszeliśmy o tak znaczącym naukowym osiągnięcu tej uczelni! Wow...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group