Piątek, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 6274
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Pensjonat ze służbą spod celi

Sobota, 19 stycznia 2008, 8:46
Aktualizacja: 8:46
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Pensjonat ze służbą spod celi
Fot. Archiwum
Niecodzienny sposób resocjalizacji więźniów: osadzeni pracują w kuchni i podają do stołu w jednym z karpackich pensjonatów. Właściciele i goście są zadowoleni.

Pisze o tym w sobotnio–niedzielnym wydaniu Polska Gazeta Wrocławska przedstawiając obrazek z Kruczych Skał, gdzie goście mogą natrafić na nietypową obsługę i dania, które są dziełem więźniów.

Są bardziej uczynni i grzeczni niż w innych pensjonatach – chwali gazecie obsługę jeden z gości lokalu. Ośrodek przy okazji służy funkcjonariuszom Służby Więziennej z całego kraju jako centrum szkoleniowe – pisze PGWr.

A dla więźniów praca w Karpaczu to wielkie wyróżnienie i nadzieja na przetrwanie okresu pozbawienia wolności. Nie każdy może tam pracować. Gazeta przytacza przykłady osadzonych za spowodowanie wypadku po pijanemu, którym do końca kary pozostało, na przykład, dwa lata. – Poczułem, że uda mi się dotrwać do końca kary – mówi jeden z nich. Pomaga mu inny skazany za niepłacenie alimentów.

Więźniowie zatrudnieni na pełnym etacie nie mogą zarabiać miej niż 465 złotych. Do ręki dostają 150 złotych, a reszta trafia do tzw. żelaznej kasy. Z tych pieniędzy więzień ma możliwość spłacania alimentów lub grzywny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group