Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8123
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Pełno policji i pograniczników

Wtorek, 26 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 26 września 2006, 11:45
Autor: Ler
Dolny Śląsk: Pełno policji i pograniczników
Fot. ŁOSG
Dwudziestu dwóch policjantów i strażników granicznych z Austrii, Czech, Niemiec, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Węgier i Polski bierze udział w XII edycji Środkowoeuropejskiej Akademii Policyjnej. Szkolenie zorganizowano w Łużyckim Odziale Straży Granicznej w Lubaniu.

Akademia powstała w 1993 roku. Zrzesza straże graniczne 8 państw. Głównym celem organizacji jest integracja środowisk policyjnych i granicznych w zwalczaniu zorganizowanej przestępczości, nielegalnej migracji, międzynarodowego terroryzmu, przestępczości gospodarczej, a także przestępczości przeciwko ochronie środowiska. W czasie zajęć, które potrwają do 29 września, kursanci będą doskonalić swoje umiejętności specjalistyczne i wymieniać doświadczenia z zakresy służby granicznej.

Zajmą się także ćwiczeniami z zakresu rozpoznawania fałszerstw dokumentów paszportowych oraz innych uprawniających do przekraczania granicy, usprawnienia kontroli ruchu granicznego, jak również zapewnienia bezpieczeństwa na terenach przygranicznych. Wspólne szkolenia strażników granicznych, które odbywają się w różnych państwach, mają formę seminariów, wykładów, praktycznych ćwiczeń, pokazów.

Podczas pobytu w Łużyckim Oddziale Straży Granicznej uczestnicy nie tylko poznają specyfikę odcinka granicy państwowej ochranianego przez Oddział, ale także spotkają się z władzami Lubania, zapoznają się z jego historią, spacerując szlakiem lubańskich zabytków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group