Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6474
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pełnia wiosny – na rowerach

Poniedziałek, 25 kwietnia 2011, 12:45
Aktualizacja: Sobota, 30 kwietnia 2011, 22:51
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Pełnia wiosny – na rowerach
Fot. TEJO
Dwudziestopięciokilometrową trasę mają dziś przejechać cykliści z Towarzystwa Izersko–Karkonoskiego. Kiedyśmy ich zastali w poniedziałek świąteczny w Rynku, czekali jeszcze na chętnych, gotowych wyruszyć na rowerową eskapadę.

– Zamierzamy jechać w kierunku Janowic i Trzcińska, a wyruszymy z Jeleniej Góry ulicą Krakowską. Odpoczynek planujemy w Jasiowej Dolinie. W sumie przejedziemy około 25 kilometrów – powiedział nam Jan Jabłoński, organizator eskapady. Było ich niewielu, ale liczyli na większą frekwencję. Tu z pewnością przeszkodziło pogorszenie pogody.

Dzisiejsza wycieczka to jednak dopiero wstęp do większych wydarzeń, które towarzystwo organizuje w maju. Już w nadchodząca niedzielę (1 maja) odbędzie się Rowerowy Rajd Rodzinny „Śladami księdza Karola Wojtyły” (zbiórka o 9 w Sobieszowie koło kościoła oraz o godz. 10 w Jeleniej Górze przy kościele parafialnym św. Erazma i Pankracego).

– Trzeciego maja zapraszamy na piknik rowerowy na Szwajcarkę. Odjazd o godz. 10 sprzed Kościoła Łaski – zachęca prezes TIK Zbigniew Leszek. Na zakończenie rajdu organizatorzy przewidują ognisko. Podobnie będzie 22 maja w ramach Pikniku Rowerowego w Mniszkowie (zbiórka o godz. 10 w tym samym miejscu jak wyżej). Największą majową imprezą rowerową będzie III Rowerowa Parada Retro i Osobliwości, która 29 maja wyruszy o godz. 11 z placu Ratuszowego aż do placu Piastowskiego. Tam, przy hotelu Caspar odbędzie się festyn połączony z konkursami i zabawą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group