Niedziela, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 8903
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pełnia słońca nad targami TOURTEC

Piątek, 6 maja 2011, 12:50
Aktualizacja: Niedziela, 8 maja 2011, 10:35
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Pełnia słońca nad targami TOURTEC
Fot. TEJO
Mają szczęście do pogody organizatorzy największej imprezy handlowo–promocyjnej w regionie: Międzynarodowych Targów Turystycznych TOURTEC. Jeszcze kilka dni temu śnieżna słota, a dziś – piękna wiosna nadała pełnię barwy temu wydarzeniu, które potrwa do jutrzejszego popołudnia.

Trzynastą edycję imprezy z udziałem aż osiemdziesięciu wystawców z całej Polski, Czech, Niemiec i Holandii otworzył po godzinie 11 starosta jeleniogórski Jacek Włodyga.

Gospodarz targów przywitał gości honorowych, w tym posłanki: Marzenę Machałek i Elżbietę Zakrzewską, przewodniczącego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Jerzego Pokoja, jego zastępczynię Grażynę Malczuk, wicemarszałków Jerzego Łużniaka i Radosława Mołonia, przewodniczącego rady powiatu jeleniogórskiego Rafała Mazura, prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiłę, szefa rady miejskiej Jerzego Lenarda, a także gości zagranicznych, w tym Petra Beitla, burmistrza Jablonca nad Nisou. Przybyli także włodarze miast i miejscowości powiatu jeleniogórskiego i lwóweckiego, oraz szefowie różnych organizacji i fundacji związanych z turystyką.

– Dziękuję wam za obecność w tym miejscu, w Rynku, gdzie możemy porozmawiać o czasie wolnym. W epoce, kiedy ciągły pośpiech jest nagminny, taka refleksja jest bardzo potrzebna. Zdaję sobie sprawę, że jedna osoba nie może być wszędzie, dokąd ją się tu dziś zaprasza, ale dla ogółu mieszkańców to cenna oferta – powiedział prezydent Marcin Zawiła witając wystawców i gości.

A oferta rzeczywiście – imponująca. Można się zapoznać z tym, co proponują zarówno gminy nadmorskie, jak i mazurskie. Jest okazja, aby zainspirować się informacją tyczącą Regionu Miast Aachen w Niemczech, a także z obfitą propozycją wypoczynku w przygranicznych rejonach Republiki Czeskiej. Oczywiście - swoim bogactwem i atrakcjami pochwaliły się też gminy powiatu jeleniogórskiego i ościenne.

Dodajmy, że tegorocznym partnerem organizatora jest Centrum Babylon w Libercu. Organizatorzy zadbali o uporządkowanie tematyczne straganów, wśród których mają swoje stoiska przeróżne obiekty, instytucje, biura i inne „organizmy” mające coś wspólnego czy to z turystyką, czy też z bezpieczeństwem. Mimo przedpołudniowej pory - sporo gości. Wśród nich spotkaliśmy dzieci z Przedszkola Tuptuś w Jeleniej Górze.

Na scenie cały czas trwają występy rozmaitych zespołów a także pokazy. NBa godzinę 13. 40 przewidziana jest tombola z atrakcyjnymi nagrodami, później będą pokazy tańca szkół jeleniogórskich i lokalnych (14. 25 – 15. 35). Następnie zaprezentuje się zespół Kreutzschuher Kerwarmusik z Niemiec. O 16. 15 taniec i śpiew w wykonaniu Towarzystwa Świadomości Kryszny z Czarnowa, zaś o 17. 30 – swoje umiejętności zaprezentują artyści z Cyrklandu w Miłkowie.

Na scenie będą także prezentacje: o 13 – Krzysztof Korzeń opowie o Dolinie Pałaców i Ogrodów jako nowym produkcie turystycznym, o godz. 14. Janusz Pytel przybliży zagadnienia z zakresu kategoryzacji obiektów hotelowych, zaś o 16. 30 o swoich wrażeniach z wyprawy rowerowej do Aachen podzieli się Bolesław Osipik. Wystawcy mogą także skorzystać z propozycji Aeroklubu Jeleniogórskiego, który czynnie włączył się w organizację TOURTECU. Od godz. 13 – do 17 dziś, a w godz. 13 – 16 jutro z lotniska startować będą szybowce.

Dziś targi zakończą się o godz. 18. Jutro potrwają o godzinę krócej.

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group