Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 4470
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pełna mobilizacja zwolenników Rafała Trzaskowskiego

Czwartek, 4 czerwca 2020, 12:41
Aktualizacja: Niedziela, 7 czerwca 2020, 6:34
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Pełna mobilizacja zwolenników Rafała Trzaskowskiego
Fot. Przemek Kaczałko
Od dzisiaj (4.06) w szeregach Koalicji Obywatelskiej pełna mobilizacja, bowiem na zebranie 100 tysięcy podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego, komitet ma czas do 10 czerwca. Przedstawiciele jeleniogórskich struktur są spokojni o powodzenie akcji i codziennie zapraszają chętnych do składania podpisów.
To fajna mobilizacja. Dużo ludzi przychodzi i chce głosować na Rafała Trzaskowskiego. Myślę, że stan rozczarowania dla obecnego prezydenta - skoki emocji, oczka wodne, rozpaczliwe szukanie pomysłów - powodują, że ludzie chcą zmiany i z tego się cieszę - powiedział Marcin Zawiła z władz powiatowych Platformy Obywatelskiej. - Kandydat się zmienił, ale nie narzekamy na brak czasu - damy sobie radę - dodał były prezydent Jeleniej Góry, a obecnie dyrektor Książnicy Karkonoskiej i radny Sejmiku Dolnośląskiego.
Uważam, że nawet gdybyśmy mieli jeden dzień na zebranie podpisów, to byśmy dali radę. Kilka godzin od startu kampanii i mamy już niemal wystarczającą liczbę podpisów - powiedziała Aleksandra Wochal z jeleniogórskiej Platformy Obywatelskiej.

Chętni na poparcie kandydata KO mogą codziennie (do niedzieli) pojawić się na Placu Ratuszowym, gdzie przedstawiciele komitetu zbierają podpisy. Ponadto zbierane są podpisy przy rondzie na Zabobrzu (ul. Różyckiego), a także w Cieplicach, Sobieszowie, Karpaczu, Szklarskiej Porębie, Mysłakowicach, Piechowicach, Kowarach i w wielu innych miejscach.

Lokalnych działaczy PO zapytaliśmy również o zamianę Rafała Trzaskowskiego za Małgorzatę Kidawa-Błońską.

Wybory wypadły w bardzo trudnym czasie pandemii, gdzie wszystko się wywróciło do góry nogami. Mam bardzo pozytywny odbiór pani marszałek, która jako jedyna przeciwstawiła się wyborom w tak trudnym czasie, które byłyby niekonstytucyjne, niepowszechne i nietajne. Uważam, że cena była wysoka, ale to kobieta o mocnych zasadach, a ta zmiana jest dobra - oceniła A. Wochal.
Znam zarówno Małgorzatę Kidawa-Błońską i Rafała Trzaskowskiego i uważam, że oboje są bardzo dobrymi kandydatami - stwierdził M. Zawiła.

Twoja reakcja na artykuł?

130
50%
Cieszy
20
8%
Hahaha
4
2%
Nudzi
3
1%
Smuci
28
11%
Złości
75
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (314)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group