Piątek, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 3632
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Peleton namiesza

Piątek, 8 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 8 czerwca 2007, 9:51
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Peleton namiesza
Fot. Archiwum
Utrudnienia związane z przejazdem kolarzy z wyścigu Bałtyk – Karkonosze Tour.

Emocje dla kibiców, ale i sporo „doznań” dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. W tym przypadku raczej negatywnych.
W Kotlinę Jeleniogórską wjeżdża wyścig Bałtyk – Karkonosze Tour. Kolarze dadzą miastu promocję, ale ich przejazdy spowodują kłopoty komunikacyjne.

W sobotę, 9 czerwca, kolarze będą rządzili na drogach w Kowarach i okolicach. – Pomiędzy godzinami 9.30 a 12. wystąpią utrudnienia w ruchu. Na dwie i pół godziny zostaną zamknięte następujące ulice: Pocztowa, Aleja Wolności, Kowalska, Wiejska i Podgórze. Za utrudnienia przepraszamy – poinformował kowarski magistrat.

Znacznie gorzej będzie w niedzielę w Jeleniej Górze. – W godz. 12:00 - 14:30 wystąpią poważne zakłócenia w kursowaniu autobusów linii nr 4 i 18 w Borowicach, Podgórzynie, Przesiece i Zachełmiu, nr 9 w Piechowicach (Pakoszów, Piastów) oraz nr 7,9,15 w Sobieszowie – informuje Leszek Chmielewski z Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.

W godz. 13:40 - 16:00 w Jeleniej Górze, z powodu całkowitego zamknięcia ruchu drogowego na ulicach: Wojska Polskiego, Sudecka, Mickiewicza, Słowackiego, zostaną wprowadzone ograniczenia kursów oraz objazdy.

Autobusy linii nr 1 od przystanku „Podwale” będą kursowały przez ul. Wolności tylko do pętli przy ul. Morcinka z pominięciem przystanków: „Bankowa”, „Sąd”, „Teatr”, „Głowackiego”, „Skowronków”, „Podleśna” i „Orzeszkowej”. Autobusy nie będą kursowały na odcinku Morcinka – Orzeszkowej.

Linie nr 4, 9, 14, 15 - od Małej Poczty do Dworca PKP autobusy będą kursowały objazdem przez Wolności, Podwale, Osiedle Robtnicze, Kubsza i 1-go Maja z pominięciem przystanków: „Bankowa”, „Sąd”, „Teatr”, „Kochanowskiego”.

Linia nr 5 - kurs do Siedlęcina o godz. 15:35 zamiast od Teatru zostanie wykonany od przystanku „ Bankowa ” o godz. 15:37.

Linia nr 6 - na odcinku „Mała Poczta” – „Ogińskiego” autobusy będą kursowały objazdem przez ul. Wolności, Podwale, Osiedle Robotnicze, Drzymały z pominięciem przystanków: „Sąd”, „Teatr”, „Kochanowskiego&#8221.

Linia nr 10 - kurs z Dziwiszowa o godz. 13:17 zamiast do Dworca PKP zostanie wykonany tylko do Bankowej, z pominięciem przystanków: „Teatr/Urząd Miejski”, „Kochanowskiego”, „Tunel”, „Dworzec PKP”,

Linia nr 12 – autobusy od przystanku „Kochanowskiego” będą kursowały przez ul. Nowowiejską do pętli końcowej z pominięciem przystanków „Urząd Miejski”, „Ptasia”, „Staffa”, „Hotel”, „Koszary”, „Działki”, „Nowy Cmentarz”, „Czarnoleska”.

Linia nr 19 - kurs do Sosnówki Górnej - kurs do Sosnówki Górnej o godz. 14:45 zamiast od Teatru zostanie wykonany od przystanku „Orzeszkowej” o godz. 14:55.

Porządku na drogach ma pilnować policja. Funkcjonariusze wskażą też kierowcom ewentualne objazdy całkowicie zablokowanego centrum Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group