Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 7749
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pęknięta ściana w stacji uzdatniania wody niegroźna?

Niedziela, 26 października 2014, 8:38
Aktualizacja: 8:40
Autor: Angela
Polubownie chce załatwić sprawę pękniętej ściany w stacji uzdatniania wody spółka Wodnik. – Dla nas najważniejsze jest to, że pęknięty element był raczej dekoracyjny i nie stanowi żadnego zagrożenia dla procesu technologicznego – mówi Wojciech Jastrzębski, prezes Wodnika. Usterka ma zostać usunięta w przyszłym roku, na koszt wykonawcy czyli firmy Budimex.

Chodzi jedną ze ścian zewnętrznych przybudówki stacji uzdatniania wody przy ul. Wróblewskiego w Jeleniej Górze, wybudowanej w 2007 roku za 63 mln zł. Budowa stacji z unijnym dofinansowaniem rozpoczęła się w 2005 roku.

- Naszym zdaniem nie jest to groźne, bo ten elementem budynku był bardziej dekoracyjny – mówił prezes Wodnika W. Jastrzębski. - Część budowlaną tej inwestycji wykonała firma Budimex i jestem umówiony z wykonawcą na polubowne załatwienie tej sprawy. Pewne jest, że kosztów naprawy z pewnością nie będzie ponosić nasza spółka. Poniesie jest oczywiście wykonawca w ramach odszkodowania. My o tym pęknięciu dowiedzieliśmy się znacznie wcześniej, wykonaliśmy różnego rodzaju zabezpieczenia, ale w związku z tym, że nie stanowi to żadnego zagrożenia dla procesu technologicznego, docelową naprawę planujemy na początek przyszłego roku. Wykonawca albo rozbierze ścianę, albo wzmocni podłoże. Dlaczego doszło do pęknięcia? Wydaje mi się, że to się stało w warstwie podziemnej – dodał prezes Wodnika.

Wiadomo, że za pękniętą ścianą są pomieszczenia gospodarcze, a – jak zapewnia spółka Wodnik - usterka nie grozi katastrofą budowlaną i nie ma żadnego wpływu na uzdatnianie wody.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group