Zalogowanych: 3

Dziwiszów: Pechowa porażka z Miedzią

Czwartek, 18 kwietnia 2019, 5:45
Aktualizacja: Piątek, 19 kwietnia 2019, 16:06
W 6. kolejce rundy wiosennej I Ligi Wojewódzkiej Młodzików jeleniogórskie Karkonosze podejmowały na stadionie w Dziwiszowie legnicką Miedź. O losach spotkania zadecydowała pechowa interwencja bramkarza biało–niebieskich, w wyniku której z gola cieszyli się goście.

W pierwszej połowie ekipa prowadzona przez Pawła Walczaka zdecydowanie przeważała nad rywalami, jednak nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Goście mieli dużo problemów z wyjściem na połowę przeciwnika, bowiem Karkonosze stosowały skuteczny pressing. Do przerwy nie padła żadna bramka, ale po zmianie stron to się zmieniło. W 34. minucie po - wydawało się - niegroźnym dośrodkowaniu Przybyloka, golkiper biało-niebieskich nie złapał piłki, lecz ta - po jego rękach, wpadła do bramki. W kolejnych fragmentach jeleniogórzanie starali się odrobić stratę, jednak ta sztuka się nie udała. Warto też zaznaczyć, że bramkarz Karkonoszy w kilku sytuacjach uratował swój zespół przed utratą kolejnych bramek, więc zrehabilitował się za błąd z początku drugiej połowy, jednak w ataku nie było już tak dobrze. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:1.

W ligowej tabeli Karkonosze z dorobkiem 4 punktów w 6 meczach zajmują 6. miejsce. Na prowadzeniu jest Zagłębie Lubin (15 pkt. w 5 meczach). Ekipa z Legnicy awansowała na 3. miejsce (8 pkt. w 5 spotkaniach).

Karkonosze Jelenia Góra - Miedź Legnica 0:1 (0:0)

Karkonosze: Kowalczyk - Jewtuszek, Łabuz, Szacillo-Kulikowski, Podobiński, Michalski, Spiż, Legucki, Drzymkowski. Rezerwowi: Fediuk, Szachowski, Pietrzyk, Martyniuk, Wolski, Dziobek, Ociepa.
Miedź: Kobyliński - Przybylok, Kaczemba, Wańkowicz, Bolesta - Nowakowski, Maliszewski - Ruszczak, Adamczewski. Rezerwowi: Rewers, Cichy, Ruszczak.

Następne spotkanie podopieczni Pawła Walczaka rozegrają 1 maja (godz. 11:00), wówczas w Dziwiszowie podejmą ekipę Zagłębia Lubin.