Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 5697
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Paulinum bez medalu

Niedziela, 23 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 23 września 2007, 22:32
Autor: KED
Kotlina Jeleniogórska: Paulinum bez medalu
Fot. Dariusz Gudowski
Zmagania najlepszych krajowych biegaczy na orientacje

Przez trzy dni Kotlina Jeleniogórska gościła najlepszych polskich specjalistów od biegów na orientacje rywalizujących w Mistrzostwach Polski w kategoriach M i K 18, 20, 21 w biegu nocnym, średniodystansowym i sprinterskim. Na starcie imprezy stanęli także weterani czyli zawodnicy w wieku powyżej 35 lat. Udział w imprezie, której organizatorem był Młodzieżowy Klub Sportowy Paulinum Jelenia Góra wzięło udział 190 zawodniczek i zawodników. Wśród nich prym wiedli reprezentanci klubów wojskowych z Gdyni, Poznania, Warszawy i Krakowa.

Gospodarze pobiegli na miarę swoich aktualnych możliwości zajmując miejsca w pierwszej i drugiej dziesiątce. Olbrzymiego pecha miał lider jeleniogórskiej ekipy Michał Nowak. W rozpoczynającym zawody biegu nocnym w Przesiece w kategorii M - 20 zajął on druga lokatę, jednak wyniki rywalizacji w jego kategorii ( oraz M - 21) z powodu złego oznakowania jednego z punktów kontrolnych zostały anulowane. Co gorsze w trakcie biegu nasz zawodnik skręcił nogę co przeszkodziło mu w starcie drugiego dnia mistrzostw w odbywającym się w Jagniątkowie biegu średnidystansowym. W zamykającym zmagania sprincie w jeleniogórskim parku na Wzgórzu Kościuszki biegnący z nie w pełni zaleczonym urazem jeleniogórzanin zajął piąte miejsce, przegrywając brąz o 10 sekund.

Z pozostałych zawodników gospodarzy w biegu nocnym w kat. M - 18 Michał Kalata był ośmy, Jakub Dzioba i Paweł Konieczny ex - aequo dziewiąci, w biegu średniodystansowym M. Kalata ponownie był ósmy, J. Dzioba dwunasty, zaś P. Konieczny trzynasty, w sprincie M. Kalata był siódmy, J. Dzioba jedenasty, zaś P. Konieczny trzynasty.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group