Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 2945
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Paulina Tarazewicz z „Mechanika” pokazała, ile umie

Środa, 12 kwietnia 2017, 17:34
Aktualizacja: Czwartek, 13 kwietnia 2017, 10:26
Autor: "Mechanik"
Jelenia Góra: Paulina Tarazewicz z „Mechanika” pokazała, ile umie
Fot. Użyczone
W Zespole Szkół Budowlano–Geodezyjnych im. S. Wł. Bryły w Białymstoku, odbył się etap centralny XXX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Laureatką została uczennica z jeleniogórskiego „Mechanika”.

OWiUM jest olimpiadą tematyczną, związaną z szerokim zakresem wiedzy budowlanej a jej treści wykraczają poza podstawę programową dla zawodów budowlanych, uwzględniając przy tym dziedziny kształcenia ogólnego: matematykę, fizykę, chemię jako niezbędną podbudowę kształcenia zawodowego. Etap centralny olimpiady składał się z 3 części, podczas których uczestnicy rozwiązywali 20 zadań z zakresu wiedzy i umiejętności budowlanych łącznie w ciągu 5-ciu godzin.

W zawodach centralnych uczestniczyło 90 uczniów z 49 szkół z całej Polski. Wcześniej, w marcu, odbyły się zawody okręgowe w dwunastu okręgach do których przystąpiło 645 uczniów, natomiast łącznie w tej edycji olimpiady wzięło udział 2795 uczniów ze 158 szkół. Do etapu centralnego zakwalifikowała się wtedy Paulina Tarazewicz, uczennica klasy czwartej z technikum budowlanego z ZST „Mechanik i została laureatką.

Uzyskany tytuł laureata otwiera Paulinie wstęp na wiele uczelni technicznych (wydziały budowlane) w kraju bez postępowania kwalifikacyjnego.

Opiekę nad przygotowaniem merytorycznym sprawowała Lilianna Lucerska – nauczycielka przedmiotów zawodowych budowlanych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group