Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 14092
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Patrole poszukują koczujących na mrozie

Środa, 28 lutego 2018, 17:10
Autor: 112
Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Karpaczu oraz policjanci ze Szklarskiej Poręby dzisiejszej nocy najprawdopodobniej uratowali życie trzem bezdomnym mężczyznom, którzy spali w nieogrzewanych pomieszczeniach.

W nocy z 27 na 28 lutego dzielnicowi z Komisariatu Policji w Karpaczu w związku z niskim temperaturami postanowili sprawdzić miejsca, gdzie ewentualnie mogłyby przebywać osoby bezdomne, których życie i zdrowie mogło być zagrożone. Funkcjonariusze na terenie gminy Podgórzyn w pustostanie oraz w nieogrzewanej altance znaleźli dwóch mężczyzn w wieku 52 i 57 lat. Obaj byli wychłodzeni, bo termometry na dworze wskazywały minus 12 stopni. W związku z tym 52-latka funkcjonariusze przewieźli do ogrzewalni do Jeleniej Góry, a drugiego z nich umieścili w policyjnym areszcie, gdyż był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2 promile.

Tej samej nocy policjanci w Szklarskiej Porębie uratowali życie 64-latkowi, który spał w nieogrzewanej przyczepie kempingowej. Mężczyzna również był zmarznięty i pozostawienia go w takich warunkach stanowiło zagrożenie jego życia. Tego mężczyznę funkcjonariusze przewieźli również do ogrzewali w Jeleniej Górze.

W przypadku spotkania osoby bezdomnej będącej pod wpływem alkoholu policjanci w zależności od sytuacji odwożą taką osobę do ogrzewalni, która czynna jest codziennie od godziny 20.00 do 8.00 bądź umieszczają w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia.

Policja prosi o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których życie jest zagrożone z uwagi na niskie temperatury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group