Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 3518
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Patrole policji na stokach narciarskich

Niedziela, 18 grudnia 2016, 9:16
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 grudnia 2016, 8:31
Autor: Robert Czepielewski
Region: Patrole policji na stokach narciarskich
Fot. Robert Czepielewski
Podczas wczorajszego (17.12) otwarcia sezonu narciarskiego na stoku Relaks w Karpaczu policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze rozpoczęli akcję „Bezpieczny Stok”. Wydarzenie to organizowane jest pod egidą Miasta Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby, Karpacza oraz jeleniogórskiego starostwa powiatowego.

O idei tej akcji mówi podinsp. Tomasz Szczurowski Naczelnik Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze: – Przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo na stoku, czyli propagowanie jazdy w kaskach. Myślę, że każdy kontakt z policjantem, każdy pobyt policjanta na stoku skutkuje tym, że nie mieliśmy większych nieszczęść w poprzednich sezonach i chciałbym , żeby także w tym roku było równie bezpiecznie na stokach jak w latach poprzednich - stwierdził.

Patrole jeleniogórskich policjantów pojawią się na stokach Karpacza, Szklarskiej Poręby oraz na Łysej Górze w Dziwiszowie. Obecnie KMP w Jeleniej Górze ma około 20 przeszkolonych funkcjonariuszy, którzy przeważnie w weekendy, a w okresie ferii codziennie będą patrolowali stoki narciarskie.

- Dzisiaj wszystko na stoku przebiega wzorowo, dzieci ubrane są w kaski, bo muszę przypomnieć, że dzieci do 15 roku życia, mają obowiązek noszenia kasków. Wszyscy poruszają się prawidłowo, nie stwarzając zagrożenia dla innych użytkowników stoku. Na pewno podczas naszych patroli będziemy dokładali wszelkich starań, żeby ludzie zapoznali się z zasadami, które obowiązują w górach. Chodzi o to, żeby przestrzegali podstawowe zasady bezpieczeństwa. Na pewno będziemy bezwzględnie karać osoby spożywające alkohol na stoku, bądź zjeżdżających pod wpływem alkoholu. Osoby, które nie dostosują się do tego będą karane mandatem karnym w wysokości 500 zł – powiedział aspirant sztabowy oraz instruktor narciarski Dariusz Gutowski z Wydziału Kryminalnego KMP w Jeleniej Górze.

Warto dodać, że policjanci będą patrolowali parkingi samochodowe wokół stoków, żeby zapobiec włamaniom do samochodów, a także kradzieży nart.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group