Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 8647
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Patrole na wodzie

Środa, 9 września 2020, 9:14
Aktualizacja: Piątek, 11 września 2020, 7:16
Autor: WAC
Region: Patrole na wodzie
Fot. policja
Wiele nieprawidłowości związanych głównie z niekompletnym wyposażeniem jednostek pływających w obowiązkowy sprzęt ratunkowy ujawnili policyjni wodniacy z Dolnośląskiej Komendy Wojewódzkiej wspólnie ze Społeczną Strażą Rybacką oraz przedstawicielami Polskiego Związku Wędkarskiego. Funkcjonariusze w miniony weekend (5-6.09) patrolowali akweny w powiecie zgorzeleckim i lwóweckim.

Policjanci wykorzystując łodzie motorowe i terenowe pojazdy służbowe patrolowali zbiorniki wodne, tereny przybrzeżne, kontrolowali wędkarzy oraz jednostki pływające. Sprawdzali, czy miłośnicy wędkarstwa przestrzegają przepisów dotyczących sposobu połowu ryb i ich okresów ochronnych. Kontrolowano również to, czy osoby przebywające nad wodą nie popełniają innych wykroczeń i swoim zachowaniem nie stwarzają zagrożenia bezpieczeństwa dla siebie oraz osób w swoim otoczeniu.

Niestety podczas licznych kontroli mundurowi ujawnili wiele uchybień w obowiązkowym wyposażeniu jednostek pływających - informuje mł. asp. Przemysław Ratajczyk z KWP we Wrocławiu. - Największe braki widoczne były w sprzęcie ratunkowym, który jest niezbędny, aby rekreacja nad wodą była bezpieczna. Policyjni wodniacy już zapowiedzieli, że podobne działania będą kontynuowane i w zależności od wyników aktualnej analizy poziomu zagrożeń będą się pojawiać na akwenach w różnych rejonach Dolnego Śląska.

Twoja reakcja na artykuł?

12
48%
Cieszy
9
36%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group