Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 3741
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Patrole na wodzie

Wiadomości: Region
Środa, 9 września 2020, 9:14
Aktualizacja: Piątek, 11 września 2020, 7:16
Autor: WAC
Fot. policja
Wiele nieprawidłowości związanych głównie z niekompletnym wyposażeniem jednostek pływających w obowiązkowy sprzęt ratunkowy ujawnili policyjni wodniacy z Dolnośląskiej Komendy Wojewódzkiej wspólnie ze Społeczną Strażą Rybacką oraz przedstawicielami Polskiego Związku Wędkarskiego. Funkcjonariusze w miniony weekend (5-6.09) patrolowali akweny w powiecie zgorzeleckim i lwóweckim.

Policjanci wykorzystując łodzie motorowe i terenowe pojazdy służbowe patrolowali zbiorniki wodne, tereny przybrzeżne, kontrolowali wędkarzy oraz jednostki pływające. Sprawdzali, czy miłośnicy wędkarstwa przestrzegają przepisów dotyczących sposobu połowu ryb i ich okresów ochronnych. Kontrolowano również to, czy osoby przebywające nad wodą nie popełniają innych wykroczeń i swoim zachowaniem nie stwarzają zagrożenia bezpieczeństwa dla siebie oraz osób w swoim otoczeniu.

Niestety podczas licznych kontroli mundurowi ujawnili wiele uchybień w obowiązkowym wyposażeniu jednostek pływających - informuje mł. asp. Przemysław Ratajczyk z KWP we Wrocławiu. - Największe braki widoczne były w sprzęcie ratunkowym, który jest niezbędny, aby rekreacja nad wodą była bezpieczna. Policyjni wodniacy już zapowiedzieli, że podobne działania będą kontynuowane i w zależności od wyników aktualnej analizy poziomu zagrożeń będą się pojawiać na akwenach w różnych rejonach Dolnego Śląska.

Twoja reakcja na artykuł?

12
48%
Cieszy
9
36%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Ha ha ha ha 9-09-2020 10:07
teraz się obudzili a gdzie były kontrolę na wakacje
~ 9-09-2020 12:11
Zaraz zrobią podatek od złowionej rybki
~Brudny Harry 9-09-2020 14:17
Szkoda tylko ,że kontrolując przestrzegania prawa , panowie policjanci łamią przepisy mundurowe ( brak nakrycia głowy ) i naruszają tym dyscyplinę służbową . Powinno to skutkować obniżeniem dodatku służbowego na minimum trzy miesiące.
~Anonim+ 9-09-2020 14:55
Czas: środkowy Gierek - z grupą przyjaciół i żaglówką MAK, przyjechaliśmy na Pilchowickie jezioro, trochę pożeglować... Niewątpliwą przyjemność żeglowania nieco popsuły dwie okoliczności, pierwsza: fetor z wody (choć już znacznie mniejszy, niż z czasów aktywności Celwiskozy) i druga: nad-aktywna kontrola milicji obywatelskiej tam (pod restauracją) mającą posterunek wodny! Z tego wszystkiego jednak najzabawniejszy, był widok ubierających się w pospiechu (opalali się) milicjantów i nerwowe próby odpalenia opornej łodzi patrolowej - a to wszystko na widok naszej małej łódki...Widok "ich" zaskoczenia, był wart tej eskapady!
~chłopski fizolof 10-09-2020 7:34
do: ~Anonim+ (14:55)
Historyjka nawet fajna, ino że fałszywa. Otóż "Gierek środkowy", to połowa lat siedemdziesiątych. Wtedy Celwiskoza hulała w najlepsze na trzy zmiany. Cuś Ci się pozajączkowało. Jedno zdanie kłamliwe- cały wpis o kant potłuc. Takie moje zdanie jest z którym się zgadzam.
~Anonim+ 10-09-2020 15:02
do: ~chłopski fizolof (7:34)
Coś mnie się zdaje, że to Ty byłeś jednym z tych milicjantów! A, co do "terminu" Gierkowskiego, to rzeczywiście przesadziłem. Zakład A Celwiskozy ostatecznie zaprzestał produkcji w 1980r, ale już w latach siedemdziesiątych u.w. produkcja merkaptanów (stąd piana na wodzie) była stopniowo malejąca. Całkowita likwidacja Celwiskozy nastąpiła w 1989 roku. Historyjka, natomiast jest autentyczna - mam świadków...
~ 9-09-2020 21:15
Społecznicy,hehehe,dobre sobie,przecież to zwykli pod.p,ierd.alacze,pewnie już niedługo na drogach kierowców będą kontrolować społecznicy z nowego ORMO.
~ 10-09-2020 16:29
niech piszący wyżej swoje komentarze zastanowią się wpierw, po co są te kontrole, a potem niech je krytykują, ale nie za sam fakt kontroli, a może za efektywność; uważam, że trzeba nie tylko kontrolować ludzi korzystających z dóbr, np. wędkowanie, by zapobiegać kłusownictwu i zanieczyszczaniu wód i brzegów ich okalających, a główną kontrolą trzeba objąć wszystkich po kolei działaczy z PZW i sprawdzić, czy składki na ten związek są rzeczywiście przeznaczane na dbanie o stan rybostanu, na infrastrukturę wędkarską.
~wersd 11-09-2020 7:11
hehe za mało mandatów na drodze, to szukają nowego wodopoju...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group