Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 12091
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Patrole na motocyklach

Czwartek, 24 marca 2022, 10:49
Aktualizacja: 13:50
Autor: 112
Powiat: Patrole na motocyklach
Fot. Archiwum Policji
Policjanci jeleniogórskiej drogówki pełniący służbę w patrolach motocyklowych rozpoczęli sezon. W ten sposób mogą szybciej dojechać na miejsce zdarzenia drogowego czy utrudnień w ruchu.

22 marca br. około godziny 16.50 w trakcie pierwszej w tym sezonie służby w patrolu motocyklowym funkcjonariusze w Jeleniej Górze na ul. Cieplickiej zatrzymali do kontroli drogowej 45-letniego kierującego pojazdem marki VW. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna kierował wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień. 45-latek za ten czyn odpowie teraz przed sądem, a grozi mu może do dwóch lat pozbawienia wolności. Kilka minut później na tej samej ulicy policjanci zatrzymali rowerzystę, który był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało blisko 0,5 promila. Zgodnie z nowym taryfikatorem za czyn, który popełnił rowerzysta grozi mandat w wysokości 1000 zł. W związku z tym, że odmówił on jego przyjęcia za kierowanie rowerem w stanie po użyciu alkoholu odpowie przed sądem.

Policyjni motocykliści w wielu przypadkach docierają do miejsc, do których radiowóz nie dojedzie. Dlatego patrole motocyklowe często można spotkać w miejscowościach wypoczynkowych – w Karpaczu czy w Szklarskiej Porębie w trakcie różnego rodzaju imprez.

Twoja reakcja na artykuł?

6
55%
Cieszy
4
36%
Hahaha
1
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group