Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 3497
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Patrol na nartach

Wtorek, 10 marca 2020, 13:11
Aktualizacja: Środa, 11 marca 2020, 11:04
Autor: 112
Region: Patrol na nartach
Fot. Archiwum Policji
Policjant Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze pełnił w sobotę (7.03) służbę we wspólnym patrolu narciarskim ze strażnikami Karkonoskiego Parku Narodowego w rejonie między Jakuszycami a Szrenicą.

Sprawdzano, czy nie doszło do naruszeń obszaru objętego szczególną ochroną. Mundurowi rozmawiali z turystami spotkanymi w lesie i informowali ich o zakazie poruszania się po terenie objętym ochroną, sprawdzali też, czy obszar ten jest dobrze oznakowany i widoczny.

W trakcie podobnych działań 8 lutego w tym samym rejonie ten sam patrol zatrzymał mieszkańca Świeradowa, którzy poruszał się skuterem śnieżnym w obszarze ścisłej ochrony ostoi cietrzewia. Mężczyzna ten dobrowolnie poddał się karze, którą uzgodniono na 12 tysięcy złotych. Jest to kara grzywny i nawiązki za poczynione szkody przyrodnicze.

Podczas patrolu 8 marca mundurowi udali się również na Polanę Jakuszycką, gdzie na oznakowanych terenach narciarskich obowiązuje zakaz poruszania się pieszych po trasach biegowych oraz jazdy na sankach. Dyscyplinowali tych turystów, którzy łamali obowiązujące przepisy. W związku ze wzrostem czynów zabronionych na obszarach objętych ścisłą ochroną zainstalowano tam urządzenia rejestrujące.

Wspólne działania leśników i mundurowych mają nie tylko zapobiec niszczeniu przyrody, ale też sprawić, że spacerowicze będą czuli się bezpieczniej i nie będą narzekali na hałasy – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

10
63%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
5
31%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group