Czwartek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 10950
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Patriotyczny przegląd przedszkolaków

Czwartek, 12 listopada 2020, 17:03
Aktualizacja: 17:08
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Patriotyczny przegląd przedszkolaków
Fot. AP
We wtorek (10.11) odbył się XI Przedszkolny Przegląd Twórczości Patriotycznej, który ze względu na obowiązujące ograniczenia i zasady bezpieczeństwa uroczystości odbyła się w wersji online.

Uroczystego otwarcia dokonała Monika Sołek, dyrektorka MP11 "Krasnala Hałabały" z Jeleniej Góry, które było organizatorem przedsięwzięcia. W przeglądzie wzięło udział 7 jeleniogórskich przedszkoli miejskich. Dzieci przygotowały wspaniałe występy artystyczne śpiewając pieśni patriotyczne, piosenki sławiące piękno i historię naszej Ojczyzny, recytując wiersze i tańcząc tańce narodowe. Występom towarzyszyła powaga i uroczysty nastrój.

Celem przeglądu było rozwijanie uczuć patriotycznych, tożsamości narodowej oraz postawy przywiązania do kraju ojczystego, dostrzegania jego walorów i piękna, poznawanie jego historii, jak również popularyzacja utworów artystycznych o tematyce patriotycznej - podkreślają organizatorzy. - Zamierzeniem organizatora było także krzewienie kultury muzycznej poprzez prezentowanie umiejętności wokalnych dzieci, organizowanie warunków do twórczej wymiany doświadczeń artystycznych oraz integrowanie środowiska lokalnego, które wspólnie świętowało 102. Rocznicę Odrodzenia Państwa Polskiego - dodano.

Przedszkolaki wystąpiły z repertuarem:
MP 11- Pieśń "Uwięziony Ptak", "Katechizm polskiego dziecka"- gr. Mądre Sowy
MP 2 - Taniec do piosenki "Moja ojczyzna" i wiersz "Symbole Narodowe" - gr. Smerfy.
MP 4 - Piosenka "Na nowej górze" - gr. Motylki.
MP 10 - Montaż słowno-muzyczny "Biały Orzeł - Polska"- gr. Biedronek.
MP 13 - Wiersz i taniec "Polska Moja Ojczyzna"- gr. Żabki.
MP 14 - Wiersz "Barwy Ojczyste"- gr. Tygryski.
MP 27 - "Co to jest Niepodległość"- gr. Skrzaty.

Dzieci bardzo lubią śpiewać i wbrew temu, co myślą niektórzy dorośli, dzieci uwielbiają pieśni patriotyczne. Śpiewają radośnie, maszerują, bo rytm tych piosenek naturalnie wyzwala pewne emocje i reakcje. Zgodnie z powiedzeniem "czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci" i owa skorupka, to dzieci - najcenniejszy dar, to one są przyszłością każdego narodu. Narodowe święta to radosny czas - kiedyś często przeżywaliśmy je "na smutno", a to przecież wspaniały czas, wspominamy odzyskanie niepodległości i mamy się z czego cieszyć - podkreślają organizatorzy.
Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za uroczyste świętowanie oraz za życzliwość i pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia. Ogromne podziękowania składamy wszystkim nauczycielom za wkład pracy włożony w przygotowanie uczestników oraz za chęć udziału w jedenastej już edycji przeglądu. Dziękuję również mediom za pomoc w realizacji naszego przeglądu - powiedziała Monika Sołek, dyrektorka MP 11 "Krasnala Hałabały" w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

21
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
42
Tak
12%
Nie
88%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Kto znajdzie złoty bilet?
 
112
Radiowozy na prąd
 
112
Aż 43 zatrzymanych!
 
Aktualności
Strażacy dostali pieniądze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group