Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 8257
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Patriotycznie w MP 2

Niedziela, 27 października 2019, 6:29
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 października 2019, 7:02
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Patriotycznie w MP 2
Fot. Przemek Kaczałko
W sali ogólnej Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Jeleniej Górze zgromadzili się przedstawiciele kombatantów z naszego regionu, młodzież z TEB Edukacja oraz wychowawcy, rodzice, a także dyrekcja, nauczycielki i przedszkolaki. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej pn. „Szkoła/przedszkole pamięta”.

Po powitaniu gości przez dyrektorkę przedszkola, wystąpiły cztery grupy maluchów: Tuptusie, Motylki, Muchomorki i Słoneczka. Dzieci przedstawiły wiersze i piosenki o charakterze patriotycznym.

Wychowanie patriotyczne to bardzo ważna kwestia w naszym przedszkolu. Hymn Państwowy, godło, flaga, to symbolika, którą należy wdrażać już w wieku przedszkolnym i to zaprocentuje w dorosłym życiu - mówiły Anna Janowska i Żaneta Paluch, nauczycielka z MP 2.

Po pięknych występach dzieci, swój program przedstawili uczniowie TEB Edukacja. Był też czas na podziękowania dla zaproszonych gości, a także przemówienie (i nie tylko) kombatantów.

Wiele emocji wywołało wystąpienie gości honorowych, zaproszonych z pobliskiego Domu Kombatanta w Jeleniej Górze. Wszyscy byli wzruszeni panowie dzielili się swoimi wspomnieniami i śpiewali piosenki wojskowe. Z całą pewnością było to dla całej społeczności lokalnej bardzo wartościowe i cenne spotkanie, którego celem było krzewienie wśród przedszkolaków i młodzieży wychowania do wartości, patriotyzmu i szacunku do Ojczyzny - dodają organizatorzy.

Twoja reakcja na artykuł?

9
69%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
31%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group