Sobota, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 8713
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Patriotycznie przy ognisku na dziedzińcu bazyliki

Wtorek, 12 listopada 2013, 7:08
Aktualizacja: Środa, 13 listopada 2013, 7:07
Autor: Mestra
Jelenia Góra: Patriotycznie przy ognisku na dziedzińcu bazyliki
Fot. Mestra
Cykl imprez, podczas których mieszkańcy Jeleniej Góry mieli możliwość w różnorodny sposób świętować dzień odzyskania niepodległości Polski, zakończyło wczorajsze (11.11) wieczorne spotkanie w ramach Ogniska Patriotyzmu. O godz. 18.30 na dziedzińcu przy jeleniogórskiej bazylice, około 200 osób wspólnie śpiewało pieśni patriotyczne, przypominając sobie również historię odzyskania niepodległości.

Wydarzenie miało miejsce w ramach Ogniska Patriotyzmu, którego organizatorem już po raz trzeci jest Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego.

Przy wspólnym śpiewaniu z akompaniamentem gitar, przy ognisku spotkali się rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnukami, harcerze oraz wszyscy, którzy chcieli w ten sposób manifestować swoją radość ze Święta Niepodległości. W blasku ogniska, śpiewali wspólnie takie pieśni, jak „Ojczyzno ma”, „Serce w plecaku”, „Wojenko, wojenko” czy „Kadrówka”. Pomiędzy utworami można było posłuchać słów Jana Pawła II na temat miłości do ojczyzny. Organizatorzy wspominali również sylwetkę zmarłego w niedzielę (10.11) ks. Krzysztofa Bojko.

– Takie ognisko jest wspaniałą inicjatywą. Dzisiaj prawie w ogóle nie śpiewa się utworów o patriotycznej tematyce i po prostu się o nich zapomina. A przecież to nasza historia i piękna tradycja, o której powinny pamiętać wszystkie pokolenia – mówiła Katarzyna Prusicka, która na spotkanie przy ognisku wybrała się z wnukami.

Na zakończenie spotkania, zebrani pożegnali się słowami harcerskiej piosenki „Ogniska już dogasa blask” i wspólnie zaśpiewali „Rotę”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pójdziesz głosować w wyborach 15.10?

Oddanych
głosów
562
Tak
87%
Nie
8%
To zależy od pogody
6%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – magia w centrum Uzdrowiska
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – gwarny Plac Piastowski
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – mapping na Teatrze
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – Opał i Gibbs na scenie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group