Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 7399
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pastwił się nad kotami – stanie przed sądem

Poniedziałek, 8 lutego 2016, 10:40
Aktualizacja: 10:58
Autor: 112
Jelenia Góra: Pastwił się nad kotami – stanie przed sądem
Fot. Archiwum
Kara pozbawienia wolności do trzech lat grozi mężczyźnie, który znęcał się nad dwoma kotami ze szczególnym okrucieństwem. Z mieszkania jeleniogórzanina pracownik schroniska zabrał bardzo poranione dwa zwierzaki i zawiózł je do lecznicy weterynaryjnej.

W niedzielę (7.02) policjanci z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zostali powiadomieni, że 40-letni mężczyzna znęca się nad zwierzętami. Po przybyciu do mieszkania jeleniogórzanina, funkcjonariusze ustalili, że są tam dwa ranne koty. Właściciel zwierząt był pod wpływem alkoholu.

- Z ustaleń policjantów wynika, że konkubina po powrocie z pracy ok. godziny 22.30 w dniu poprzednim, zastała śpiącego mężczyznę oraz ślady krwi w mieszkaniu, m.in. na nożu i metalowym kiju do mopa, a także dwa koty z poważnymi ranami. Policjanci wezwali pracownika schroniska, który przekazał zwierzęta do lecznicy weterynaryjnej. Mężczyzna natomiast został zatrzymany w Policyjnej Izbie Zatrzymań – informuje podinsp. Małgorzata Gorzelak z KMP w Jeleniej Górze.

Po wytrzeźwieniu 40-latek został przesłuchany. Postawiono mu zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Sprawca przyznał się do zarzucanego mu czynu. Twierdził podczas przesłuchania, że nie pamięta swojego zachowania wobec zwierząt i przyczyn ich pobicia, ponieważ był pod wpływem alkoholu – dodaje podinsp. Małgorzata Gorzelak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group