Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7455
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pasowanie w "13"

Środa, 24 października 2018, 7:28
Aktualizacja: Czwartek, 25 października 2018, 7:03
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Pasowanie w "13"
Fot. Przemek Kaczałko
Radość i duma towarzyszyły rodzicom, pozostałym członkom rodziny oraz pracownikom Szkoły Podstawowej Nr 13 w Jeleniej Górze, gdy dwa oddziały pierwszoklasistów złożyły ślubowanie, stając się pełnoprawnymi uczniami placówki przy ul. Piotra Skargi.
- Przed dziećmi w sposób uroczysty otwiera się księga wiedzy - podkreśliła Barbara Marszałek-Szurek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13 im. Komisji Edukacji Narodowej.

Przez miesiąc pobierania nauki najmłodsi członkowie społeczności szkolnej sporo się nauczyli, więc zanim symboliczny ołówek znalazł się na ich ramieniu, musiały zaprezentować co potrafią zaśpiewać, recytować.

- Dzieci od początku roku szkolnego bawiły się w swoich oddziałach, integrowały się. Naszą tradycją jest powitanie wszystkich pierwszaków w dniu 1 września jakimś prezentem - były to chusty z logiem szkoły, smycze i kalendarze, natomiast do dnia pasowania widać było rozwój tych dzieci - to nas bardzo cieszy - mówiła dyrektorka.

Wielu rodziców i pracownicy szkoły przyznają, że nie pamiętają swojego pasowania na pierwszoklasistę, ale z upływem lat te uroczystości zmieniały się i to, w jaki sposób obchodzony jest ten dzień w obecnych czasach, z pewnością pozwoli zapamiętać go na dłużej.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
50%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group