Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 7125
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pasowanie pierwszoklasistów w SP 7

Sobota, 8 października 2016, 8:30
Aktualizacja: 8:33
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Pasowanie pierwszoklasistów w SP 7
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (7.10) w Szkole Podstawowej Nr 7 w Jeleniej Górze pierwszoklasiści wzięli udział w jednej z najważniejszych uroczystości w czasie edukacji. Złożyli ślubowanie, a dyrektorka Elżbieta Rybak w towarzystwie wiceprezydenta Piotra Paczóskiego pasowała najmłodszych na uczniów „Siódemki”.

Uroczyste pasowanie to także czas na pokazanie rodzicom, czego dzieci nauczyły się przez pierwszy miesiąc w szkole. Były śpiewy, tańce, recytowanie wierszy oraz słodkie upominki od starszych kolegów i koleżanek.

W roku szkolnym 2016/2017 w SP 7 wystartowała jedna pierwsza klasa, co w dużej mierze jest powodem braku sześciolatków, bowiem większość rodziców zdecydowała się pozostawić maluchy w przedszkolach. - Nie jest tak źle, był wcześniej wyż – były po 4 klasy, teraz jest jedna klasa – powiedziała Elżbieta Rybak. „Siódemka” oferuje uczniom m.in. liczne zajęcia pozalekcyjne i opiekę świetlicową od 7:00 do 17:30.

W pasowaniu pomagał zastępca prezydenta Jeleniej Góry, który przyznał, że w murach szkoły przy ul. Sudeckiej rozpoczynał edukację 48 lat temu (wówczas była to Szkoła Podstawowa Nr 14). - Wspominam te czasy bardzo mile. Była to szkoła w odległości ok. 200 metrów od mojego domu. Miałem mnóstwo kolegów, z którymi utrzymuję w dalszym ciągu kontakty towarzyskie. Z wieloma spośród nich chodziłem do szkoły średniej, potem do Akademii Ekonomicznej – wyznał Piotr Paczóski.

Jak swoje pasowanie wspomina wiceprezydent? - To jest taki wiek w życiu – w szczególności chłopców – że nie jest się fanem dziewczynek. W parze występowałem z sąsiadką z bloku, a przygotowania odbywały się na początku wakacji. „Nieszczęście” polegało na tym, że codziennie widywałem ją, kiedy chodziłem rano po mleko i byłem bardzo zażenowany. Potem to zażenowanie minęło – wyznał Piotr Paczóski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group