Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 2801
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pasowanie i otrzęsiny w "Rzemiosłach"

Środa, 3 października 2012, 12:05
Aktualizacja: 12:26
Autor: Adrian Cichecki
Jelenia Góra: Pasowanie i otrzęsiny w "Rzemiosłach"
Fot. Adrian Cichecki
Wczoraj (02 października 2012 r.) uczniowie klas pierwszych gimnazjum w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze zostali pasowani na uczniów, a pierwszoklasiści z zespołu rzemiosł przeszli otrzęsiny.

Podczas pasowania dyrektor Bogdan Helik i wicedyrektor Krystyna Szychowska życzyli uczniom, by dobrze czuli się w murach szkoły, która łączy w sobie nowoczesność i tradycję. Wyrazem tego było pasowanie dwoma specjalnymi piórami.

Aby tradycji stało się zadość świeżo upieczeni żacy wystąpili przed swoimi kolegami, prezentując umiejętności aktorskie w czterech krótkich przedstawieniach. Wszystkie występy dowiodły, że młodzi ludzie mają ogromną inwencję twórczą i potencjał, którego pozazdrościć mógłby niejeden profesjonalny aktor. Za najciekawsze przedstawienie jury uznało „Rozterki gimnazjalisty” - mini spektakl klasy I D, który był przygotowany pod opieką wychowawczyni Danuty Babczonek-Wróbel.

To jednak nie koniec wczorajszych uroczystości w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze, gdzie odbyły się również „Otrzęsiny dla klas I szkoły ponadgimnazjalnej”.
- To już tradycja w naszej szkole, a jej głównym celem jest integrowanie młodzieży poprzez wspólną zabawę. Przedstawiciele klas zmagali się w siedmiu konkurencjach. Były to między innymi: picie mleka z miseczki bez użycia rąk, portret wychowawcy czy karmienie kota. Zabawa była przednia – mówią uczniowie.

Wygrała klasa I liceum plastycznego. Drugie miejsce zajęła klasa technikum organizacji reklamy, na trzecim miejscu na podium stanęli uczniowie klasy technikum fotograficznego, a na czwartym - łączona klasa dwóch zawodów technikum informatycznego i technikum technologii drewna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group