Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4521
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pasjonaci robótek integrują się w Książnicy

Sobota, 7 grudnia 2013, 10:30
Aktualizacja: Niedziela, 8 grudnia 2013, 8:06
Autor: Anna Gałkowska
Jelenia Góra: Pasjonaci robótek integrują się w Książnicy
Fot. Tczes
– Pierwsze spotkanie Strefy Kreatywnej, które odbyło się wczoraj (6 grudnia) już za nami. Mimo mroźniej i wietrznej pogody odwiedziło nas ponad 30 pasjonatów robótek. Sądząc po liście chętnych na kolejny termin, wyszło znakomicie, za co wszystkim serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również Tadeuszowi Czesnakiewiczowi za dostawę włóczek –mówią pomysłodawczynie i organizatorki z jeleniogórskiej Książnicy Karkonoskiej.

Zaczęło się wczesną jesienią od rozmów na temat robótek, wzajemnych rad, poszukiwania literatury, nie tylko poradnikowej, ale również powieści z włóczką w roli głównej.

Przełomem i bodaj największą inspiracją był „Sklep przy Blossom Street” Debbie Macomber. Bohaterka tej książki - Lydia, zakłada sklep z włóczką i organizuje warsztaty robienia na drutach, na kurs zapisują się cztery zupełnie różne kobiety, podczas kolejnych spotkań uczą robić na drutach, i coraz lepiej się poznają. I jest w tym jakaś magia. - Może to naiwne, ale tak właśnie myślimy. Poza tym włóczka sama w sobie kojarzy się z poczuciem bezpieczeństwa, ciepłem i dobrą energią. I tym chciałyśmy podzielić się z innymi. Tak powstała idea Strefy Kreatywnej i regularnych spotkań w „Książnicy Karkonoskiej” - wyjaśniają

- Dlaczego w „Książnicy”? Wszak nie od dziś wiadomo, że po pracy bibliotekarki zaszywają się w domu, siadają na fotelu bujanym i odziane w klasyczną spódnicę z koca, dziergają całymi wieczorami. No cóż, nie uciekniemy od stereotypu, dlatego postanowiłyśmy stworzyć otwartą kreatywną przestrzeń w naszej Bibliotece i zaprosić Was do jej współtworzenia. Naszym celem jest integracja osób które potrafią robić na drutach, czy szydełku z osobami, które dopiero się uczą; podczas warsztatów można porozmawiać, podpytać, pochwalić się i wymienić doświadczeniem - dodaja.

Spotkania będą odbywały się cyklicznie, na początek raz w miesiącu. Termin kolejnego to pierwsza połowa stycznia, o czym poinformujemy na stronie „Książnicy Karkonoskiej” http://biblioteka.jelenia-gora.pl/
oraz bogu i facebooku Strefy Kreatywnej http://strefakreatywnawksiaznicy.blogspot.com/

Warsztaty są bezpłatne i mają charakter otwarty. Jest jednak prośba o wcześniejsze zapisy osobiście: na I i II piętrze „Książnicy Karkonoskiej” (ul. Bankowa 27 w Jeleniej Górze), telefonicznie: 75 75 259 26 i mailowo: strefakreatywna.ksiaznica@gmail.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
188
Jest nowy
9%
1-5 lat
12%
5-10 lat
18%
10-20 lat
44%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Wypadek w Podgórzynie
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
 
Aktualności
Lodowisko na Mikołaja
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group