Czwartek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 6821
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Parkowanie w mieście (chwilowo) darmowe?

Wtorek, 2 lipca 2019, 6:00
Aktualizacja: Środa, 3 lipca 2019, 10:00
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Parkowanie w mieście (chwilowo) darmowe?
Fot. Przemek Kaczałko
Od 1 lipca 2019 r. w Jeleniej Górze miały być użytkowane nowe parkomaty, które m.in. umożliwiają płatność kartą. Do wczoraj (1.07) nie zostały zamontowane, a kierowcy w całym Śródmieściu parkowali za darmo. Jak długo potrwa taka sytuacja?
Przeciąga się nieco montaż parkomatów w Strefie Płatnego Parkowania. Urządzenia dojeżdżają z Francji i ich transport ze względu na problemy komunikacyjne mocno się opóźnił. Montaż pierwszych parkomatów i ich uruchomienie zapowiadane jest na tę środę - informuje Cezariusz Wiklik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Jeleniej Góry.
Urządzenia będą uruchamiane sukcesywnie, to znaczy po instalacji na zbudowanych już fundamentach będą rozpoczynały pracę po kolei. W porównaniu do poprzednich modeli te urządzenia są już nowoczesne - zamówiono je, by spełniały optymalnie oczekiwania kierowców. Jest w interesie Operatora i Miasta, by praca parkomatów rozpoczęła się najszybciej, jak to możliwe i przebiegała bez zakłóceń, stąd można się spodziewać, że Strefa już w trakcie najbliższych dni będzie pracowała normalnym rytmem - dodał rzecznik.

Wśród nowości, na które z pewnością czekali kierowcy korzystający z płatnych miejsc postojowych jest m.in. możliwość płatności kartą czy bezpłatny postój do 20 minut. W wyniku przetargu zorganizowaniem i administrowaniem Strefy Płatnego Parkowania za kwotę 7,92 mln zajmuje się firma RH Investments z Warszawy.

Przypomnijmy. Nowe zasady organizacji SPP zostały przyjęte w lutym br. przez Radę Miejską. Przewidują one wzrost cen z 2,00 zł (obowiązującej od 2004 roku) do 2,40 zł za pierwszą godzinę, a kara dla "gapowiczów" ma wynieść 50 zł. Ukłonem w kierunku osób podwożących rano dzieci do szkół i przedszkoli, w centrum miasta ma być też zmiana godzin konieczności wnoszenia opłat - SPP nie będzie już obowiązywać od godz. 8:00, lecz od 8:30.

Twoja reakcja na artykuł?

27
66%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
7%
Nudzi
1
2%
Smuci
0
0%
Złości
10
24%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
603
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
 
Kultura
Wędrowcy Karkonoszy
 
Aktualności
Zagrali dla Michała
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group