Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 7978
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Parkowanie tylko za drobne w Białym Jarze to absurd

Wtorek, 6 marca 2018, 7:15
Aktualizacja: Środa, 7 marca 2018, 8:04
Autor: WAC
– Dlaczego na parkingu w Karpaczu w Białym Jarze, ktoś postawił parkomat, który przyjmuje jedynie monety? – pyta nasz Czytelnik.

Pan Bartłomiej przyjechał w jeden z ostatnich weekendowych dni do Białego Jaru w Karpaczu, aby na stoku poszusować na nartach. Niestety radość z możliwości uprawiania „białego szaleństwa” dość skutecznie zmąciły mu problemy z brakiem drobnych do parkomatu, który jedynie w bilonie przyjmował opłaty za postój aut.

- Który turysta zabiera ze sobą wiadro monet w góry (20zł w monetach)? II dlaczego parkomat wymaga wprowadzenia numeru rejestracyjnego auta? Byłem dwa tygodnie wcześniej w tym miejscu. Czy inkasent, który wtedy pobierał opłaty nie mógł uprzejmie informować ludzi, żeby za dwa tygodnie mieli ze sobą bilon? - pyta nasz Czytelnik.

Jak dowiedzieliśmy się od burmistrza Radosława Jęcka, parkomaty działają w Karpaczu od 1 marca. Zostały zainstalowane w pięciu miejscach: przy ul. Olimpijskiej, Świętokrzyskiej, Łącznej, Parkowej i Konstytucji 3 Maja. – Zdecydowaliśmy się na zamianę inkasentów na parkomaty z przyczyn oszczędnościowych, gdyż ich utrzymanie jest tańsze niż zapewnienie wynagrodzenia pobierającym opłaty – mówi R. Jęcek. - W tej chwili przyjmują one jedynie bilon, ale zmieni się to lada dzień po podpisaniu stosownej umowy na obsługę systemu płatności kartami. Państwa czytelnik mógł jednak skorzystać z możliwości uiszczenia opłaty parkingowej za pomocą specjalnej aplikacji na smartfona. Jest to o tyle korzystna forma płatności, że system daje możliwość dokładniejszej weryfikacji wysokości opłaty. Ma to zastosowanie w przypadku gdy rzeczywisty czas postoju jak krótszy niż zadeklarowany w momencie rozpoczęcia parkowania – wyjaśnia burmistrz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
686
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
43%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Interwencja na Podwalu
 
112
Palił się komin
 
112
Zmarł po wybuchu
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group