Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 5558
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Parkowanie na poziomie

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 10 kwietnia 2007, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Krzysztof Knitter
Od wakacji koniec kłopotów z zostawieniem pojazdu w centrum miasta w lecie?

Oczekiwane przez wielu kierowców otwarcie parkingu wielopoziomowego przy ulicy Pijarskiej obiecuje w czerwcu firma z Lubina, która nabyła nieczynny od kilku lat obiekt.
Ma to być możliwe po zakończeniu prac przy ostatnim etapie inwestycji, czyli wyposażeniu jednej z kondygnacji w lokal gastronomiczny. Kosmetyki i usunięcia usterek spowodowanych przez wandali i złodziei złomu wymaga też sam budynek.

Po jego otwarciu z miasta ma zniknąć jeden z placów parkingowych przy ulicy Grodzkiej i Jasnej.
Jak zapowiada Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry, inwestor rozpocznie tam prace archeologiczne przed zabudowaniem placu budynkami o charakterze mieszkalno-usługowym.

Ma to ułatwić napływ klientów chętnych do zostawienia auta w wielopoziomowym parkingu. Przypomnijmy, że jedną z przyczyn plajty placówki, do której doszło w 2003 roku, było małe zainteresowanie zmotoryzowanych korzystaniem z obiektu.
Ceny okazały się zbyt wygórowane, a możliwości zaparkowania znacznie taniej (lub wręcz za darmo) w ścisłym centrum miasta nie brakowało. Nastąpiło to wbrew niepisanej umowie z poprzednią ekipą samorządową, która zapewniała o zamknięciu części stref parkowania ulicznego.

Teraz ma się to zmienić. Kierowcy, których zapytaliśmy, czy będą korzystali z krytego, wielopoziomowego parkingu, nie są do końca zdecydowani. – Na pewno skorzystają z niego turyści, którzy nie bardzo wiedzą, gdzie można bezpiecznie zaparkować auto w centrum – mówi Adrian Wolak. Jego zdaniem jeleniogórzanie będą woleli „bunkrować się” w podwórkach kamienic w śródmieściu oraz tam, gdzie istnieją zupełnie nieoficjalne place parkingowe.
– Wszystko zależy od warunków. Jeśli cena będzie konkurencyjna, na pewno zostawię na Pijarskiej samochód – twierdzi Paweł Mirecki.

Sceptycy od początku zarzucali inwestycji zbyt duży rozmach (parking na Pijarskiej jest jednym z największych na Dolnym Śląsku) i niezbyt korzystną lokalizację. W sezonie turystycznym, kiedy do Jeleniej Góry przyjeżdża wiele autokarów z wycieczkami, wjazd do ul. Pijarskiej z Podwala może zostać całkowicie zablokowany. A już teraz tworzą się tam spore korki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~hirschberg 10-04-2007 9:39
Byłem jednym z nielicznych stałych klientów tego parkingu. Nie wiem dlaczego ludzie tam nie parkowali. Ceny wcale nie były wysokie. Co prawda na początku tak, ale potem spadły do normalnego poziomu. Płacąc tyle co za parking pod chmurką miałem auto postawione w bezpiecznym miejscu bez upału/śniegu i byłem pewien, że znajdę miejsce. Ludzie wolą krążyć po mieście spalając benzyny za 10 zł, żeby oszczędzić 2 zł na parkingu. W dodatku najchętniej wjechaliby autem do sklepu lub do domu:)
~tola 10-04-2007 9:47
w koncu bedzie parking z prawdziwego zdarzenia
~dojazd 10-04-2007 9:51
Dojazd do parkingu fatalny. Ale przecież ktoś wziął pieniądze za projekt tego parkingu! Czy nie można było tego przewidzeć? Wydaje się, że nic prostszego. Świadczy to o poziomie umysłowym architekta i inwestora. Ale jak ktoś ma pieniądze na wyrzucenie w błoto, to niech wyrzuca.
~klarenz 10-04-2007 10:23
dokładnie tak! - niech go uruchomią, ustanowią w miarę normalne ceny a chętnych będzie sporo (tak wg mnie)Do tego powinni pomyśleć o tym parkingu bardziej kompleksowo - mianowicie nie tylko miejsce 'spoczynku auta' ale może jakiś "salon urody" - myjnia, wax center, mini IT. zycze powodzenia
~lol 10-04-2007 10:45
to prawda. hirch ma racje. to wcale nie glupi pomysł z parkingiem.nieukrywam ze jestem z branzy. jeszcze odpowiednia nifrastruktura wokół i to moze zadziałać,
~fredi 10-04-2007 11:39
jeszcze przed zamknieciem korzystalem z niego ibylem zadowolony ceny normalne a chetnych bedzie sporo
~qba 10-04-2007 12:33
szkoda ze nie pomysleli o przebudowie skrzyzowania podwale-pijarska. bo to co sie tam dzieje skutecznie odstrasza chetnych do skorzystania z parkingu.
~ara 10-04-2007 13:09
ja będą mieli karnety zimowe to wiem gdzie moja żabka postoi w tą okropna porę roku. Buziaczki dla prezydenta i naszych kochanych włodarzy miasta. cmok cmok *)
~tom 10-04-2007 13:20
a jakie będą ceny? jednorazowego karnetu i za cały miesiąc??
~Parkingowy 10-04-2007 14:33
PArking został zamknięty TYLKO I WYŁĄCZNIE z powodu banków w jeleniej dziurze, właściciela wykiwali i zarządali spłaty całego kredytu zaciągniętego na inwestycję, w wyniku czego poprzedni właściciel splajtował!!
~toja 10-04-2007 15:05
i bardzo dobrze!
~trampek 10-04-2007 15:11
ja wolę podjechac pod sklep i nie bede tam parkował
~em 10-04-2007 15:37
Ruch autokarów ma się nijak do parkingu na Pijarskiej -t am autokary i tak nie wjadę. Dla busów parking przy Grodzkiej oraz "petla" pod basztą jest optymalna.
~Radek 10-04-2007 16:07
Z tego co wiem poprzedni właściciel parkingu przypłacil to wszystko zdrowiem. Trochę źle się będzie z tego pargingu wyjeżdżać.... bo skręcić w lewo na podwale-to sztuka i kawałek-najlepiej policzyć do 3 i jechać-bo czekając na swoją kolej nic nie zdziałamy. A tak naprawdę to tam nawet nie wjedzie autobus... Jak pozwolą skręcać w lewo przed wiaduktem na Os. Robotniczym-nie będzie problemu.... Chciałbym też móc parkować za darmo-dlaczego za wszystko trzeba płacić /proszę nie wymieniać miejsc-gdzie za parking nie trzeba płacić-bo zlikwidują;-]/. Akcyza w ciągle drożejącym paliwie , OC , i wszystkie podatki mi tego nie zapewnią???? szkoda
~cervi 10-04-2007 16:53
może w końcu pogonią dzięki temu tych wszystkich cwaniaczków , którym szkoda kilka złotych by postawić auto na parkingu ( mogą to wrzucić w koszty działalności)i blokują wjazdy z każdej z bram i na podwórkach - gdzie mieszkańcy muszą się nieźle nakręcić by zaparkować - mimo że płacą podatki za grunty- a straż miejska rozkłada ręce i twierdzi , że nic nie może!!!!
~TOMANY 10-04-2007 17:59
po jego otwarciu ma zniknąć jeden z parkingów ...... co za bzdura . he he
~Bezrobotny 10-04-2007 18:08
Były właściciel parkingu Pan Krzysztof J. ma się całkiem dobrze skasował zwrot podatku VAT w wysokości 2 mln złotych a najgorzej wyszła na tym firma Budoprojekt która to była podwykonawcą.
~ANA 10-04-2007 22:01
Ja juznie mogę siedoczekać otwarcia, przynajmniej auto w wakacje mi się nie będzie nagrzewało a w zime nie zasypie je śnieg:)
~chipo 11-04-2007 3:02
otworzenie parkingu niestety nic bądź niewiele zmieni w całym systemie parkowania w mieście. nie rozumiem dlaczego radni nie chcą zrezygnować z opłat pobieranych w centrum miasta na rzecz bezpłatnego parkowania dla mieszkańców wyznaczonych ulic tzw strefy parkowania dozwolone tylko dla mieszkańców (wyprowadzając w ten sposób auta z i tak już totalnie zdewastowanych podwórek) ponadto wprowadzając miejsca odpłatnego parkowania na wyznaczonych ulicach dla "przybyszów" z poza centrum wraz z automatami parkingowymi sprzedającymi bilety parkingowe. Takie posunięcie radnych wymiotłoby wreszcie stada strudzonych pracą parkingowych czatujących na pobranie opłaty od kierowców którzy i tak niezbyt chętnie wystawiają pokwitowania za postój... W wielu miastach, miasteczkach tuż za naszą zachodnią granicą system ten sprawdza się świetnie, pozwala też na bezpłatne parkowanie na 15 lub 30 minut dla szybkiego załatwienia sprawy, jednocześnie jest on bezlitosny dla tych którzy przekraczają czas bezpłatnego lub płatnego postoju... i tak dla porównania: Zittau - do 15 min bezpłatnie, do 30 min. 0,20EUR; Goerlitz - do 15 min bezpłatnie, do 30 min 0,50EUR (również w dużym krytym piętrowym parkingu w centrum miasta)...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group