Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 10682
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Parkowanie na chodniku zakazane

Środa, 23 września 2009, 8:16
Aktualizacja: Czwartek, 24 września 2009, 9:31
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Parkowanie na chodniku zakazane
Kłopot z kierowcami zastawiającymi chodniki swoimi samochodami jest odczuwalny najbardziej w centrum Jeleniej Góry.
Fot. TEJO
Mieszkańcy osiedla Zabobrze nie mogą pozostawiać swoich samochodów na chodniku wzdłuż drogi wewnętrznej przy rogu ulic Ogińskiego i Różyckiego. Stoi tam znak zatrzymywania się i postoju. Mimo protestu wielu osób nie zostanie on usunięty.

Z powodu tego znaku wyniknął już konflikt między lokatorami bloków stojących przy ulicy Różyckiego oraz funkcjonariuszami straży miejskiej, którzy pozakładali im blokady na koła samochodów. Informacje na ten temat zamieściliśmy na naszym portalu.

Mieszkańcy nie mogli zrozumieć, dlaczego pierwszy patrol SM pozwolił im parkować na chodniku, a drugi ich za to ukarał. Rzecznik formacji mł. insp. Grzegorz Rybarczyk wyjaśnił, że funkcjonariusze muszą przestrzegać prawa. W tym przypadku respektują stojący przy ulicy znak zatrzymywania się i postoju. Rozważano więc kwestię usunięcia go. Dyrekcja Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów uznała jednak, że nie ma takiej możliwości.

– Wysłaliśmy na miejsce naszego pracownika. Zdecydował, że znak musi pozostać. W ubiegłym roku wyremontowaliśmy chodnik i jest on przeznaczony wyłącznie dla pieszych. Nie można na nim parkować samochodów, ponieważ mogłoby to doprowadzić do jego zniszczenia. – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora MZDiM.

Problem z parkingami ma wielu mieszkańców Jeleniej Góry. W takiej sytuacji jedną z możliwości jest zwrócenie się do spółdzielni mieszkaniowej o budowę nowych miejsc postojowych. Takie rozwiązanie podsuwa Jerzy Bigus.
Kłopot z kierowcami zastawiającymi chodniki swoimi samochodami jest odczuwalny najbardziej w centrum Jeleniej Góry. Bywa, że aut na trotuarze jest tak dużo, że nie sposób przejść. Taka sytuacja dotyczy niemal wszystkich chodników w obrębie śródmieścia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
420
Puzyńska Katarzyna
34%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
34%
 
Głos ulicy
Złota rybka
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wysłali oferty do 100 najbogatszych Polaków
 
Kultura
Juwenalia – elektroniczna sobota
 
Kultura
Co z tym azotem?
 
Kultura
Wyjątkowe filmy w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Biegali na Zabobrzu
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group