Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 6985
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Parkingowy porządek przed szpitalem

Czwartek, 9 września 2010, 7:19
Aktualizacja: Sobota, 11 września 2010, 11:31
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Parkingowy porządek przed szpitalem
Fot. Angela
Od minionego poniedziałku, kiedy w życie weszły zmienione przepisy regulujące ruch na drogach wewnętrznych, strażnicy miejscy walczą ze zmotoryzowanymi, którzy blokują główne wejście przy Szpitalu Wojewódzkim w Jeleniej Górze.

Dotychczas zarówno policjanci, jak i strażnicy miejscy mogli kierowców łamiących prawo na drogach wewnętrznych co najwyżej pouczyć i ... poprosić, by więcej tego nie robili. Efekt tych próśb był taki, że główne wejście do Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze często było zablokowane.

– Otrzymywaliśmy sporo skarg w tej sprawie zarówno od pacjentów, jak i dyrekcji placówki. Kierowcy blokowali wejście i podjazd do szpitala, stawali na pasach lub w obrębie skrzyżowania. Niejednokrotnie blokowali przejście i przejazd oraz widoczność innym uczestnikom ruchu – mówi Jacek Winiarski, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

– Od minionego poniedziałku, kiedy w życie weszły nowe przepisy podjęliśmy zdecydowane działania. Początkowo pouczaliśmy kierowców, ale kiedy okazywało się, że na zakazie stoją te same osoby, najczęściej dostawcy punktów handlowo-usługowych prowadzących działalność na wynajmowanych powierzchniach w szpitalu, zaczęliśmy karać ich mandatami – dodaje J. Winiarski.

Takie działania będą prowadzone dopóki kierowcy nauczą się nie zostawiać samochodów na zakazie W połowie lipca br. pracownicy szpitala zmienili oznakowanie na parkingu. Wówczas pas przed szpitalem został wyłączony z ruchu, by osoby niepełnosprawne dowożone przez bliskich mogły podjechać przed szpital i wysiąść tuż przed wejściem. Dodatkowo wydzielono około 10 bezpłatnych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych w na pasie obok.

– Jak te nowe znaki były respektowane, wszyscy widzieli. Na miejscach dla niepełnosprawnych stawali pełnosprawni, a na wyłączonym pasie ruchu cały czas ustawione były pojazdy, które blokowały przejście i przejazd. Warto podkreślić, że dostawcy mogą wypakowywać swój towar na parkingu wewnętrznym szpitala i nie mają potrzeby blokowania wejścia do placówki.
Liczymy na to, że działania straży miejskiej zmienią tę sytuację – mówi Irena Chmiel, kierownik działu logistyki Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (46)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
736
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group