Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5851
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Parkingowy porządek przed szpitalem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 9 września 2010, 7:19
Aktualizacja: Sobota, 11 września 2010, 11:31
Autor: Angela
Fot. Angela
Od minionego poniedziałku, kiedy w życie weszły zmienione przepisy regulujące ruch na drogach wewnętrznych, strażnicy miejscy walczą ze zmotoryzowanymi, którzy blokują główne wejście przy Szpitalu Wojewódzkim w Jeleniej Górze.

Dotychczas zarówno policjanci, jak i strażnicy miejscy mogli kierowców łamiących prawo na drogach wewnętrznych co najwyżej pouczyć i ... poprosić, by więcej tego nie robili. Efekt tych próśb był taki, że główne wejście do Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze często było zablokowane.

– Otrzymywaliśmy sporo skarg w tej sprawie zarówno od pacjentów, jak i dyrekcji placówki. Kierowcy blokowali wejście i podjazd do szpitala, stawali na pasach lub w obrębie skrzyżowania. Niejednokrotnie blokowali przejście i przejazd oraz widoczność innym uczestnikom ruchu – mówi Jacek Winiarski, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

– Od minionego poniedziałku, kiedy w życie weszły nowe przepisy podjęliśmy zdecydowane działania. Początkowo pouczaliśmy kierowców, ale kiedy okazywało się, że na zakazie stoją te same osoby, najczęściej dostawcy punktów handlowo-usługowych prowadzących działalność na wynajmowanych powierzchniach w szpitalu, zaczęliśmy karać ich mandatami – dodaje J. Winiarski.

Takie działania będą prowadzone dopóki kierowcy nauczą się nie zostawiać samochodów na zakazie W połowie lipca br. pracownicy szpitala zmienili oznakowanie na parkingu. Wówczas pas przed szpitalem został wyłączony z ruchu, by osoby niepełnosprawne dowożone przez bliskich mogły podjechać przed szpital i wysiąść tuż przed wejściem. Dodatkowo wydzielono około 10 bezpłatnych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych w na pasie obok.

– Jak te nowe znaki były respektowane, wszyscy widzieli. Na miejscach dla niepełnosprawnych stawali pełnosprawni, a na wyłączonym pasie ruchu cały czas ustawione były pojazdy, które blokowały przejście i przejazd. Warto podkreślić, że dostawcy mogą wypakowywać swój towar na parkingu wewnętrznym szpitala i nie mają potrzeby blokowania wejścia do placówki.
Liczymy na to, że działania straży miejskiej zmienią tę sytuację – mówi Irena Chmiel, kierownik działu logistyki Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (46) Dodaj komentarz

~ed 9-09-2010 7:42
jest jedna prosta metoda na przywrócenie porządku- znieść opłaty za parkowanie przed szpitalem, a wszyscy grzecznie będą stawać na parkingu. To jest skandal żeby przed szpitalem pobierać opłaty gdzie podjeżdżają ludzie chorzy nie dla przyjemności ale z przymusu. I to 2 zł, często za 10 minut parkowania (jak np ktoś podjeżdża po wyniki badań czy wypis). Już samorząd mógłby zrezygnować z żerowania na chorych i ich rodzinach. Też mnie wkurza jak przed samym wejściem jest zastawione i nie ma jak podwieźć chorych pod wejście. Tylko nie piszcze że zawsze można przyjechać autobusem, bo w przypadku chorych to raczej nie wchodzi w grę.
~mm 9-09-2010 7:51
W przepisach wyraxnie jest zaznaczone że przepisy ruchu drogowego na drogach wewnetrzych obowiazują po ustanowieniu na nich strefy ruchu, a nowe znaki pojawią się dopiero za miesiąc w przepisach wykonaeczych, potem miesiąc na wykonanie i montaz, więc póki co można tych strazników pouczać.
~dokładnie 9-09-2010 7:57
09-09-2010 07:51 | ~mm | to jest święta racja wystawione mandaty są w dalszym ciągu bezprawne -brak oznakowania
~nina2 9-09-2010 8:09
To skandal , że są pobierane opłaty za parkowanie pod szpitalem , obserwowałam to przez 2 m-ce ,moja mama leżała w szpitalu . Codziennie odwiedzałam ją ,dlaczego mam płacić za parkowanie może wprowadzić płatne parkingi pod supermarketami , tam ludzie robią zakupy więc mają pieniądze niech płacą .
~desa 9-09-2010 8:30
znaki są zle postawione a co najważniejsze są za małe, powinny być widoczne juz z daleka że jest zakaz wjazdu.Szpital parę groszy zaoszczędził ale nic to nie dało.
~wie39 9-09-2010 8:41
tylko karać,karać i karać...życie kiedyś każdego z was-strażników miejskich-co się uczciwie pracować nie chciało a za głupi na policjanta ukara...
~maruda 9-09-2010 8:51
I w ten sposób - Władza , która ma działać dla ludu .... godzi w lud ...
~J.G. 9-09-2010 8:55
Znieść opłaty parkingowe i nie będzie problemu z parkowaniem w miejscu zakazu.Ale w naszym kraju wszyscy chcą zarobić nie ważne w jaki sposób.
~tomekkk 9-09-2010 9:04
przestańcie płakać - parking kosztuje 2 zł (za dzień!) - to nie majątek, a jak jest za drogo, to można korzystać z komunikacji miejskiej. Śmiać mi się chce, jak widzę auta poparkowane na poboczach/trawnikach/rowach - wszędzie, byle nie zapłacić za parking. Nie ma nic za darmo! Parking trzeba utrzymać, odśnieżać, sprzątać. Koniec cwaniactwa - madaty równo jak leci, bo inaczej nie nauczysz. Sytuacja niczym z Pirata: koleś dostaje mandat rzędu 500zł, jadąc autem za 150k i płacze, że to tak dużo. OBUDŹCIE SIĘ!
~ 9-09-2010 9:06
paranoja,,,płatny parking przy szpitalu...takie cyrki tylko w polsce są możliwe ..na mieście mogę płacic ale przy szpitalu nigdy nie zapłacę
~mmm 9-09-2010 9:13
materjal do programu''...........telewizyjnego
~Niepełnospra 9-09-2010 9:15
Gdzioe są te wyznaczone miejsca dla niepełnosprawnych ? Jak na razie to zlikwidowano te miejsca, cały ciąg około 20 miejsc, z prawej strony wejścia do szpitala. Wcześniej zlikwidowano kilka miejsc parkingowych. Za to należy się dyrekcji Szpitala mandat !
~abcde 9-09-2010 9:24
Po zdjęciach najbardziej widać, jak \"strażnicy walczą ze zmotoryzowanymi\"...
młody_80 9-09-2010 9:27
Po 1 Polski syndrom zauważony od dłuższego czasu - jak nie wjade autem pod drzwi gabinetu, sklepu, mieszkania, itp to jest źle. Po 2 większość ma auta średnio po 70-100 tyś /szt i nagle jednego z drugim nie stać na 2 zł - żenada. Przecież nikt nie mówił, że utrzymanie auta będzie darmowe. Co do niepełnosprawnych - żałuje i współczuje, zrobił bym wszystko abyście nie byli niepełnosprawnymi, ale Wam to już bezwzględnie się wszystko należy!!! oczywiście wg Was. Przypadek z własnego podwórka- w dzielnicy, w której mieszkam jest ciągły brak miejsc postojowych, niepełnosprawny wyłaził w Zarządzie kopertę i najlepsze, że jak tylko może to staje nie na kopercie tylko skacze po całym parkingu. I niestety w tym miejscu jest On jedynym niepełnosprawnym. Ja uważam, że Szpital dobrze zrobił, mało tego w miejscach gdzie teraz jest zakaz mógł zezwolić na parkowanie po 10zł/h- pamiętajcie to jest ich teren i ich własność.
~Mimi 9-09-2010 9:46
Tomekkk ma racje, 2 zł., kosztuje cały dzień, wystarczy okazać się paragonem i można kilka razy przyjeżdżać w ciągu dnia.
~az 9-09-2010 9:47
dobrze że przy cmentarzu się nie płaci w Jeleniej Górze.
~lokom 9-09-2010 10:12
oki zgadzam sie ze utrzymanie terenu w czystosci itd kosztuje wiec nie kwestionuje tego ze trzeba zaplacic 2zł bo to nie majatek zwlaszcza ze placi sie raz bez wzgledu na to ile sie stoi bardziej wkurza mnie to ze osoby ktore pobieraja oplaty biora pieniadze do kieszeni i daja paragon z kieszeni wydrukowany pare godzin wczesniej, a ktos od nich tego paragonu nie wzial, albo tlumaczenie ze niby kasa fiskalna cos nawala i nie moze wydrukowac paragonu zenada
~nina 2 9-09-2010 10:13
No właśnie wprowadzić płatny parking przy cmentarzu , zbliża się 1 XI -zarobią
~świętyZgóry 9-09-2010 10:40
Wiedza i kompetencja straży miejskiej na przykładzie komendanta. Przepisy weszły w życie w sobotę. No cóż weekend. Wolne było. Poza tym zgadzam się z wpisem z 7.51. Na stronie strażników z Częstochowy ( http://sm.czestochowa.pl/index.php/strona/index/5/21 ) jest coś takiego W związku z pojawiającym się w mediach sprzecznymi informacjami na temat znowelizowanej ustawy Prawo o ruchu drogowym, Straż Miejska w Częstochowie informuje, że obecnie nie ma jeszcze przepisów wykonawczych do ustawy co wiąże się z brakiem podstawy do podjęcia czynności wobec kierowców, którzy nie stosują się do przepisów na obecnych drogach wewnętrznych. W myśl ustawy zarządcy dróg wewnętrznych czyli m.in.: spółdzielnie mieszkaniowe i hipermarkety będą miały możliwość utworzenia na swych terenach oznakowanych stref ruchu. Przepisy ustawy na strefach ruchu będą miały takie samo zastosowanie jak na drogach publicznych. Przepisy na drogach wewnętrznych, które nie będą miały wydzielonej strefy ruchu, pozosta
*Piękny Roman* 9-09-2010 11:17
No i wreszcie może skończy się ten problem. Bo nieraz niewiele brakuje, żeby jeden z drugim prawie wjechali do środka...Tak samo jest na osiedlach...Jakby mogli, to wjechali by na klatkę schodową tymi swoimi furmankami...A postawić samochód kawałek dalej i przejść się na nogach chociażby po to, żeby przypomnieć sobie po co są nogi...
~taxi 9-09-2010 11:42
niestety w ramach pozadku, zakazano tez wjazdu taksowkom, pod Szpitlany Oddzial Ratunkowy - Izba przyjesc . wiec jelsi mam klienta ze zlamana noga, lub innym ciezkim przypadkiem, to mam go zostawic na dole, kolo londowiska helikopterow ??? absurd
~do ~taxi 9-09-2010 11:50
Najpierw odstaw siebie do klasy 1-2 szkoły podstawowej i naucz się ortografii.
~jugo 9-09-2010 12:34
brawo za nowe przepisy. Staje taki jeden z drugim byk na kopercie dla inwalidy i zadowolony. Nie życzę aby mósiał korzystać urzędowo i legalnie z tego przywileju. Pozdrawiam " bohaterów".
~do mm 9-09-2010 12:49
Chciałes zabłysnąć , ale zrobiłeś z siebie durnia tylko, ponieważ poprzednie przepisy mówiły, że na drodze wewnętrznej Policja czy Straż miejska nie interweniuje chyba, że na wyraźną prośbę zarządcy drogi czyli w tym przypadku przedstawiciel Szpitala. A w artykule wyraźnie jest napisane , że dyrekcja szpitala zgłaszała fakt na SM. Więc czy nowy przepis czy stary mandat się należy.A jak sprobujesz odmówić to Sędzie w Sadzie jak się dowie że zaparkowałes na miejscu dla inwalidy to napewno Cię dobrze podsumuje, chyba że w Twoim przypadku uzna Cię za inwalidę umysłowego hehehe......
~oko opacznoś 9-09-2010 12:56
ci >>> Takie akcje należy przeprowadzać niespodziewanie co kilka dni. Także przed wszystkimi marketami. Jak fama pójdzie, że po tym 5 setek jak psu w d..e wetknął, to sytuacja szybko się ustatkuje. Poza tym kilka przejazdów ulicami osiedlowymi Zabobrza. Np. przy Noskowskiego 4 naprzeciwko klatki 175-190, na jedynej w okolicy kopercie stoi od wielu dni jakiś brązowy rupieć. Koleś sobie zrobił tam składowanie złomu. Czy nie pora na interwencję? Nie mówiąc już, że na tej drodze z całkowitym zakazem parkowania stoją tygodniami samochody i blokują przejazd. Takich "dochodów do budżetu" są całe mnóstwa. Tylko wchodzić i brać.
~oko itd 9-09-2010 12:59
Ustanowienie stref ruchu dotyczy terenów, gdzie nie są one regulowane przez znaki. Tam gdzie znaki stoją, są one świętością.
~ 9-09-2010 15:18
Postawienie znaków to jeszcze nie wszystko! Może ktoś pomyśli o zdjęciu innych? Np.parking. Przy ul. znak stoi, parkingowa ściąga opłaty- a przecież są zakazy wjazdu i ruchu. Może zacząć od przea...lizowania wszystkich znaków, zdjęcia niektórych i postawienia tablic informacyjnych ( na temat zmian w organizacji ruchu ) a następnie egzekwowania tych zmian, tylko nie tak jak z zakazem palenia przed wejściem do szpitala!!!! Ale to chyba temat na osobną wypowiedź
~Lio 9-09-2010 16:05
Ktoś łamie prawo, pobierając opłaty za parking przed czpitalem!!! Nigdzie w uni europejskiej (kraje cywilizowane) tego nie ma. Czy to dociera do kierownika logistyki. Oczekuje Pani, że straż miejska zrobi porządek? Ma Pani wyjątkową czelność!!!
~g.niedzielny 9-09-2010 16:28
tak sobie patrzę na te fotki i pusty śmiech mnie ogarnia. Jaki to inteligentny inaczej wymyślił zmianę kierunku jazdy bezpośrednio pod głównym wejściem do szpitala. Obowiązuje w Polsce jak na razie ruch prawostronny, więc bezpieczne wsiadanie do samochodu jest od strony krawężnika czyli po prawej stronie, tutaj natomiast widać, że wydzielono oznakowaniem część po lewej stronie (patrząc zgodnie z kierunkiem jazdy), więc jeśli chorego chcemy wysadzić z samochodu, nie łamiąc jednocześnie przepisów, wysadzać będziemy go na trawiastej wysepce..., a to znaczy że jeśli chcielibyśmy wysiąść wygodnie przy szpitalu, po lewej stronie pojazdu to musimy chorego sadzać w mieście od strony ruchliwej ulicy !!! Mało tego, w jakim celu wydzielono oznakowaniem tą część? nie mam pojęcia, mogłyby się tam znaleźć przecież miejsca dla uprawnionych pojazdów inwalidzkich, blisko wejścia głównego do szpitala... w końcu to szpital jest dla ludzi, a nie odwrotnie... Gość niedzielny
~obronca t 9-09-2010 16:49
to pokazuje kulture ludzi, parkuja gdzie sie da bo owe 2 pln na dzien to majatek !!! zygac sie chce w tej jg
~świadek 9-09-2010 17:25
jak zwykle, na pierwszym miejscu do walki z łamiącymi prawo o ruchu drogowym, zawsze znajdują się strażnicy miejscy. Istotą jest to, że policja zna się na prawie i do póki brak obowiązującego znaku nikt nie będzie nikogo ani karał a nawet pouczał. Strażnik którego dowodem jego mądrości jest sam mundur straży, natychmiast wziął się do roboty. A więc kochani, cała mądrość - jak już nie raz się o tym przekonałem, u strażnika miejskiego mieści się w mundurze. Wygląda to tak - jest sobie człowieczek, który może skończył raptem średnią szkołę i wie o przepisach ruchu drogowego tyle co każdy przeciętny człowiek co zrobił jakieś prawo jazdy, czyli tyle co nic - jedna po założeniu munduru strażnika miejskiego, okazuje się, że ten człowiek jest bardzo mądry, tak mądry że nawet sam o tym nie wiedział. Przykładem może być wypowiedź zastępcy komendanta. Znaku nie ma a już karają !
~świadek 9-09-2010 17:43
co do samego pobierania opłat za parking przy szpitalu. Sam szpital usytuowany jest tak, że nikt prócz ludzi którzy do tego szpitala przybyli w określonym celu nikt inny nie korzysta. Czy opłata za parking ma znaczący wpływ na zyski szpitala ? bo może lepiej by się opłaciło ze szpitala piętrowy parkin zrobić ? Dlaczego akurat w ten sposób interpretuję to zjawisko ? otóż zdarzyło mi się parę razy podwieźć do szpitala chorą sąsiadkę. Oczywiście przysługa grzecznościowa - zawiozłem do szpitala pod same drzwi, następnie odprowadziłem na parkin samochód i poczekałem aż wyjdzie. Oczywiście zapłaciłem odpowiednią kwotę. Tylko, że do sąsiedzkiej przysługi musiałem dołożyć pomijając czas i paliwo, to jeszcze opłatę parkingową - ja akurat nie zbiedniałem ! ale przekonany jestem o tym, że jest wiele osób dla których nawet te dwa złote ma znaczenie. Jeżeli ktoś tu pisze o komunikacji miejskiej, to proponuję troszeczkę więcej wyobraźni - np. ktoś ze zwichniętą nogą z przystanku MZK idzie do szpital
~co taxi 9-09-2010 18:57
dlaczego nie mozna dojechac taksowka pod izbe przyjec... ??? mam wzywac karetke ???
~ciulzpo 9-09-2010 19:02
Ja tam w klinice nic nie płaciłem za parking. No ale to było we Frankfurcie am Main.
~wojna 9-09-2010 19:22
Policja,Straż Miejska ,urzędasy walczą ze zmotoryzowanymi trafne spostrzeżenie autora już w pierwszym zdaniu ,na całym świecie pomagają a u nas polują to co się dzieje w tym kraju to żenada nic dla ludzi wszystko przeciw nim
~JakiśTam 9-09-2010 19:33
A może komendant SM przedstawi nam poziom wykształcenia panów chodzących w mundurkach straży bo wydaje mi się że jest on żenująco niski - Niejednokrotnie widziałem tych panów spacerujących ulicami JG i nie reagujących na pojazdy zatrzymane niezgodne z przepisami ruchu drogowego, widocznie tylko na polecenie swojego komendanta reagują lub jak coś w mediach zapiszczy ;)
~do świadek 9-09-2010 20:06
Policja? Oni łupali parę miesięcy temu. Pod szpitalem.Bezprawnie, ale to wiadomo państwo Policja. Płakać się chce.
~be be 9-09-2010 20:20
ostatnio byłam w poradni kardiologicznej w karpaczu.tak zwanym ,swietlana góra< zapraszam tam na parking,którego praktycznie nie ma.wyboje jak na poligonie,miejsca chyba tylko dla personelu,ja nie wiem co by było gdyby był tam pożar albo nie daj boże karetka{bo szpital bez karetki}musiałaby przyjechac.to jest poprostu horror.
~skandal 9-09-2010 20:35
i to sie nadaje do prasy !!!! bo takie cyrki tylko w tej zasranej Polsce !!!!!!!!!
~ 9-09-2010 21:04
A jeśli już jesteśmy przy SM to ich strona jak zwykle jest aktualna: siedziba dalej na ul.pijackiej...
~była mieszka 9-09-2010 21:25
od dwóch lat mieszkam w okolicach Szczecina tutaj też płaci się za parkingi przyszpitalne
~Popieram 9-09-2010 21:32
Flejtuchom i brudasom zawsze bedzie zle.Chcecie miec aby bylo czysto i porzadnie,a kto ma to utrzymac krasnoludki ??? 2 zl to majatek!!!!? Jak cie nie stac na to to chodz pieszo i nie bedziez brudalu zasmiecal i zanieczyszczal srodowiska.Tylko cwaniakom i obszczymurkom zawsze bedzie zle.Jak ci tak zle to nos swego grata ze soba.Gdyby to zalezalo od demnie to parking kosztowal by 10zl.Bo zima wozil bys szufle i sam bys sobie snieg odgarnial cwaniaczku.Nikt Tobie nie kaze pod szpital przyjezdrzac gratem.Cawniaczki na zachodzie to samochodem wjezdzasz wprost an sale szpitalna chyba ze w psychiatryku bo nie ktorym przydalo by sie poleczyc glowy.Bardzo dobry pomysl jeszcze powinni zwiekszyc oplaty bo trzeba niechluji nauczyc porzadku!!!!!!
~Zdzich 9-09-2010 22:52
Wszędzie trzeba z ludzi zedrzeć, bo biznes jest przecież najważniejszy... Ostatnio byłem pod szpitalem i co? Albo stój kawał od wejścia albo zapłać za parking... No Chryste Panie, nawet pod szpitalem biznes parkingowy trzeba kręcić? Widać musiał być silny lobbing ze strony parkingu koło szpitala, bo nie wiem, co komu pomoże ten idiotyczny zakaz - pod samym wejściem ok - postój do 3 minut, ale ruch jak najbardziej powinien być tam dozwolony. Ktoś będzie miał potrzebę na dłużej zostać to zapłaci, ale ktoś kto przyjedzie na chwilkę mógłby spokojnie poczekać to raz, a dwa mógłby normalnie jeździć.
ebee 10-09-2010 16:34
Moim zdaniem szpital, to instytucja służebna dla mieszkańców. Dlatego uważam, ze pobieranie opłat za parkowanie, często od ludzi chorych, którzy przyjeżdżają tu po prostu po pomoc jest czystym draństwem. Zadziwia fakt , że właśnie publiczna placówka służby zdrowia, adresowana dla najuboższych mieszkańców każe sobie płacić haracz za parkowanie. Nie robi tego w Jeleniej Górze żadna lecznica prywatna. Podobnym draństwem jest zakazywanie wjazdu właścicielom firm zewnętrznych z których szpital nieźle żyje. Niestety ta placówka to dalej relikt komuny, z Dyrekcją nie mającą pojęcia o gospodarce rynkowej, wyspecjalizowana w roszczeniach płacowych dla siebie i lekarzy. Niestety pacjent w tym szpitalu to wróg. Widać już to po wjeździe na parking. EBEE
~eeeeeeeeeee 10-09-2010 16:54
jeden z tych strazakow jest gejem.widzialem sam jak podrywa pijakow za rondem
kwakwa 11-09-2010 14:51
skoro na wjeździe na teren szpitala umiejscowiono znak "strefa zamieszkania", który zgodnie z uprd sam w sobie zawiera ściśle określone przepisy i zakazy, to po cholerę ustawiać w strefie jego obowiązywania jakiekolwiek znaki drogowe pionowe i poziome, absurd i brak podstaw do interwencji

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group