Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 4780
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Parkingowe łamanie prawa

Sobota, 27 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 28 maja 2006, 20:24
Autor: Joanna, TEJO
Jelenia Góra: Parkingowe łamanie prawa
Fot. Arek
Zakaz postoju to jeden z najczęściej łamanych przepisów nie tylko w śródmieściu Jeleniej Góry. Podpatrzyło to sokole oko naszego fotoreportera. Brakuje miejsc parkingowych. Kierowcy stają, gdzie się da. Czyha na nich straż miejska z blokadami i mandatami. A wielopoziomowy parking od kilku lat stoi zamknięty i niszczeje.

Kierowcy uciekają też od stref płatnego parkowania, którymi objęta jest większość ulic i chodników w Jeleniej Górze. Szukają miejsca na parkingach w podwórkach kamienic, przeznaczonych głównie dla osób, które tam mieszkają.

– Często jeżdżę po mieście. Zatrzymywanie się w strefie płatnej uderza mnie po kieszeni, a nie mam abonamentu – mówi pan Jacek, przedstawiciel handlowy jednej z firm. Dlatego szuka miejsca tam, gdzie nie trzeba płacić.

Z kolei same parkingi szpecą centrum miasta. Chodzi o place przy ulicy Jasnej i Grodzkiej, położone niemal przy samej starówce. Miasto, co prawda, sprzedało te tereny, które są przeznaczone pod zabudowę mieszkalno-usługową. Jednak wciąż służą one jako parkingi dla jeleniogórzan i turystów.

Wszyscy mogliby zostawiać samochody i autobusy w potężnym parkingu wielopoziomowym, zbudowanym za potężne pieniądze kilka lat temu. Były właściciel zamknął jednak obiekt, ponieważ jego utrzymanie okazało się nierentowne: kierowcy woleli parkować pod chmurką, niż płacić za postój pod dachem.

W mieście nie brakuje jednak pustych miejsc, które zarastają trawą lub służą jako składy gruzu i śmieci. Plac na ulicy Sobieskiego, zaraz obok PZU – to jedna z lokalizacji, która mogłaby być wykorzystana jako parking. Dawniej były tu budynki politechniki.

Nadzieją pozostaje ponowne otwarcie parkingu wielopoziomowego przy ulicy Pijarskiej. W ubiegłym roku nabył go jeden z banków i obiecał zagospodarowanie tego obiektu. Co z tego wyjdzie – na razie nie wiadomo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
437
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
27%
Często
14%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group