Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6845
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Parking przy Podgórzyńskiej już gotowy

Środa, 4 maja 2011, 8:51
Aktualizacja: 8:53
Autor: Angela
Zarośnięty krzewami, o popękanej nawierzchni i niewielu miejscach postojowych – tak przed przebudową wyglądał parking przy ul. Podgórzyńskiej w Jeleniej Górze. W ostatnich dniach zakończyła się jego modernizacja. Teraz jest tu 10 miejsc dla autobusów i ponad 40 dla samochodów osobowych.

Przebudową parkingu przy ul. Podgórzyńskiej mieszczącego się nieopodal Parku Norweskiego zajęło się wyłonione w drodze przetargu Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, które prace rozpoczęło w kwietniu. Roboty zakończyły się kilka dni temu. Termin odbioru planowany jest na 9 maja. Parking został odwodniony i poszerzony. Zamontowano też nowe oświetlenie i oznakowanie. Usunięto też krzewy, które go zasłaniały.

– Będzie służył przede wszystkim turystom przyjeżdżającym do Cieplic. W mniejszym stopniu posłuży za miejsca postojowe dla pobliskich mieszkańców. Prace przebiegły bardzo szybko i sprawnie, w niecały miesiąc – podumowuje Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Aktualnie prace nad budową drugiego parkingu prowadzone są również przy ul. Oskara Langego w Cieplicach. Tam powstanie taka sama ilość miejsc parkingowych jak przy ul. Podgórzyńskiej. Robotami zajmuje się Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe „Chwastek” z Ptaszkowa - Kamiennej Góry.

– Przy tym parkingu jest o wiele więcej pracy. Rozebrano już pawilon i baraki, które stały na tym terenie. Wykonano też zbrojenia. Będzie to wygodny parking znajdujący się w centrum Cieplic z dogodnym wjazdem i wyjazdem oraz zapleczem sanitarnym. Termin wykonania tych prac to koniec września br. – zapowiada Czesław Wandzel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group