Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 8917
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Parking dla mieszkańców w galerii?

Czwartek, 18 marca 2021, 6:10
Autor: WAC
Jelenia Góra: Parking dla mieszkańców w galerii?
Fot. WAC
Nie zgadzamy się, aby deweloper, który chce na Osiedlu Robotniczym wybudować budynek mieszkalny, kosztem obecnych mieszkańców tego rejonu miasta załatwił "tylnymi drzwiami" temat miejsc parkingowych dla przyszłych lokatorów tego domu – mówi pan Łukasz z Jeleniej Góry.
W rejonie Osiedla Robotniczego od czasu, gdy wybudowano tam nowe domy pojawił się problem braku miejsc parkingowych - mówi nasz Czytelnik. - Wedle mojej wiedzy - na całej długości ulicy Osiedle Robotnicze istnieją tylko 32 miejsca postojowe na 192 mieszkania. Tym bardziej wielki niepokój mieszkańców naszej dzielnicy wywołały plany dewelopera, który na działce pomiędzy budynkami nr 20 i 24 chce wybudować budynek na 11 mieszkań nie zapewniając dla przyszłych jego mieszkańców ani jednego miejsca parkingowego na terenie posesji. Jak wynika z dokumentów, do których mieliśmy dostęp deweloper znalazł sposób na ominięcie prawa i oświadczył, że gwarantuje miejsca postojowe pod nieruchomość na parkingu w Galerii Grodzkiej, który oddalony jest o co najmniej 800 metrów. My w to nie wierzymy i twierdzimy, że taka praktyka jest nielegalna i nie ma żadnego uzasadnienia prawnego. Mając do wyboru ogólnodostępne miejsca postojowe bezpośrednio przy budynku na ulicy, a parking oddalony o kilkaset metrów wiadomo, że przyszli mieszkańcy wybiorą dla siebie praktyczniejsze i wygodniejsze rozwiązanie. Co za tym idzie my, jako obecni mieszkańcy zostaniemy pozbawieni kilkudziesięciu miejsc postojowych. Dla dewelopera liczy się tylko zysk, dlatego zrezygnował z budowy parkingu, by zmieścić jak najwięcej mieszkań. Problem parkingów zostawi nam na lata. Aby temu zaradzić zamierzamy protestować w Urzędzie Miasta. Pod petycją w tej sprawie podpisało się już około 500 osób z rejonu ulic Osiedle Robotnicze, Obrońców Westerplatte i Rodzinnej.

Jak mówi Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta - postępowanie administracyjne dotyczące pozwolenia na budowę w Wydziale Architektury, Urbanistyki i Budownictwa w Jeleniej Górze jeszcze trwa i do czasu jego zakończenia należy się powstrzymać od wydawania wyroków w tej sprawie.

Głos na temat sytuacji, jaka powstała przy ul. Osiedle Robotnicze zabrał też prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak. Zaprzeczył pojawiającym się w przestrzeni publicznej informacjom jakoby deweloper uzyskał zezwolenie na wykorzystanie miejsc parkingowych przy ulicach.

Każdy deweloper, który buduje i będzie budował w Jeleniej Górze budynki mieszkalne ale nie tylko inwestycyjne jest zobowiązany, żeby na swojej działce zabezpieczyć miejsca parkingowe. I tak samo jest w tej sytuacji. Deweloper ma znaleźć na tej działce miejsca do parkowania. Nie będzie także w innych wydawanych pozwoleniach na budowę miejsc do parkowania przy ulicach.

Twoja reakcja na artykuł?

8
8%
Cieszy
27
27%
Hahaha
7
7%
Nudzi
4
4%
Smuci
33
33%
Złości
21
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (133)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
60
Tak
15%
Nie
85%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Piłka nożna
Karkonosze w ćwierćfinale [SKRÓT VIDEO]
 
Aktualności
Przedszkolaki poskakały
 
Aktualności
Kto znajdzie złoty bilet?
 
112
Radiowozy na prąd
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group