Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 5580
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Parki narodowe: przyjaciel czy wróg ludzi

Wtorek, 20 kwietnia 2010, 9:21
Aktualizacja: 9:21
Autor: Karolina
Dziś w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej KPN w Szklarskiej Porębie zaczyna się trzydniowa III Międzynarodowa Konferencja z okazji Dnia Ziemi pt. "Rola parków narodowych w kształtowaniu postaw społecznych". W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele Rocky Mountain National Park z USA.

Organizatorami konferencji są Karkonoski Park Narodowy, Krkonošsky Národní Park, Konsulat Generalny USA w Krakowie oraz Rocky Mountain National Park z USA .

– Celem konferencji jest praktyczna wymiana doświadczeń pomiędzy służbami polskich, czeskich i amerykańskich górskich parków narodowych w kontekście akceptacji przez społeczeństwo ograniczeń związanych z ochroną przyrody. Ponieważ tyczy to w dużym stopniu turystyki, do udziału w konferencji zaproszeni są również przedstawiciele samorządów, organizacji turystycznych i ekologicznych.

– Mamy nadzieję, że dyskusja w tak szerokim gronie pozwoli na przedstawienie najistotniejszych problemów tego zagadnienia oraz przyczyni się do wypracowania takich metod udostępniania parków narodowych, które będą akceptowane przez opinię społeczną – podali organizatorzy. W drugim dniu konferencji odbędzie się dyskusja na temat udostępniania obszarów chronionych dla osób niepełnosprawnych.

Zadaniem konferencji jest również zacieśnianie współpracy pomiędzy parkami narodowymi Polski, Republiki Czeskiej i Stanów Zjednoczonych Ameryki, a także samorządami, organizacjami turystycznymi i ekologicznymi. Obrady potrwają do piątku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
973
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group